Menu

BBC: Biali nastolatkowie z biednych miast bez szans na lepsze wykształcenie

BBC: Biali nastolatkowie z biednych miast bez szans na lepsze wykształcenie
Jak donosi BBC, dostęp do uniwersytetów nie jest równy dla wszystkich, a najbardziej poszkodowaną grupą są młodzi biali ludzie z biednych środowisk.... (Fot. Getty Images)
Biali nastolatkowie zamieszkujący dawne miasta przemysłowe w Anglii oraz ci, którzy mieszkają w miasteczkach nadmorskich, znaleźli się na czele listy osób, które prawdopodobnie nie uzyskają wyższego wykształcenia - ostrzega organ kontrolny Office for Students. Zdaniem ekspertów, dostęp do uniwersytetów staje się coraz bardziej niesprawiedliwy.
Reklama

Organ Office for Students postanowił sprawdzić, które grupy społeczne mają najmniejsze prawdopodobieństwo udania się na uniwersytet. W tym celu sprawdzono m.in. takie kryteria jak poziom zarobków, rasa, płeć oraz miejsce zamieszkania.

Badanie wykazało, że w najgorszym położeniu są osoby o białym kolorze skóry, które pochodzą z mniej uprzywilejowanych obszarów oraz które korzystały z darmowych posiłków.

Wykazano także, że najmniejsze szanse na uzyskanie wykształcenia mają mieszkańcy niektórych dzielnic w Nottingham, Great Yarmouth, Barnsley, Sheffield, Stoke oraz Hull.

"To ludzie i miejsca, które zostały w tyle" - ocenia Chris Millward z organu Office for Students, analizując wyniki badania. 

Sprawa, o której donosi BBC, trafiła już na szczebel polityczny. Posłowie mają sprawdzić, dlaczego białe osoby z klasy robotniczej nie podejmują się edukacji wyższej. 

Czytaj więcej:

UNICEF po raz pierwszy nakarmi dzieci w UK

Rząd UK przywróci vouchery na wyżywienie dzieci po aferze w social mediach

Brytyjscy naukowcy: Psy i koty także mogą być szczepione

  Komentarze
  • KNT
   27 stycznia, 08:14

   Biali nastolatkowie którzy gnębili swoich kolegów przez lata swojej młodości....... A poza tym robotników też potrzeba często nabierają doświadczenia i stają się profesjonalistami w swojej dziedzinie. A w Polsce to co? Biali Polacy bez znajomości skazani są na emigrację....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.03.2021
  GBP 5.245 złEUR 4.539 złUSD 3.751 złCHF 4.098 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama