Awans Barcelony po wygranej z drużyną Zielińskiego

Piłkarze Barcelony mają powody do świętowania po ostatnim meczu z Napoli. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony awansowali do 1/8 finału Ligi Europy. Po remisie tydzień temu u siebie z Napoli 1:1, w rewanżowym meczu barażowym wygrali na wyjeździe 4:2. We włoskiej ekipie do 73. minuty grał Piotr Zieliński. Odpadła m.in. Borussia Dortmund.

Zieliński tydzień temu strzelił gola na Camp Nou, ale w rewanżu jego zespół dość szybko został pozbawiony złudzeń.

Po niespełna kwadransie Barcelona prowadziła już 2:0, a po godzinie gry - 4:1. Gole dla gości strzelili Jordi Alba, Holender Frenkie de Jong, Gerard Pique i sprowadzony zimą Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Napoli odpowiedziało tylko trafieniami Lorenzo Insigne w 23. minucie (na 1:2) oraz w końcówce spotkania Matteo Politano, który w 87. minucie ustalił wynik na 2:4. Kwadrans wcześniej zmieniony został Zieliński, mający już na koncie żółtą kartkę.

Bramkarz Hubert Idasiak był rezerwowym w ekipie Napoli.

W fazie grupowej bieżącej edycji Ligi Europy Napoli występowało w grupie z Legią Warszawa, Leicester City i Spartakiem Moskwa. Barcelona natomiast w grupie Ligi Mistrzów okazała się gorsza od Bayernu Monachium i Benfiki Lizbona. Wyprzedzić zdołała jedynie Dynamo Kijów i "spadła" do LE.

Niespodzianką jest odpadnięcie w barażu Borussii Dortmund, ale zanosiło się na to już tydzień temu. Wówczas piłkarze BVB przegrali u siebie z Rangers FC 2:4. W rewanżu zremisowali w Glasgow na Ibrox Stadium 2:2.