Arsenal samodzielnym wiceliderem

Arsenal po wygranej został samodzielnym wiceliderem (46 pkt) i traci do Liverpoolu, który dzisiaj podejmie Chelsea, dwa punkty. (Fot. MB Media/Getty Images)
Arsenal wygrał 2:1 wyjazdowy mecz z Nottingham Forest w 22. kolejce piłkarskiej ekstraklasy angielskiej. Zespół Jakuba Kiwiora awansował na pozycję samodzielnego wicelidera i traci do Liverpoolu dwa punkty.

Londyńczycy większość pracy, aby zapewnić sobie 14. zwycięstwo ligowe w sezonie wykonali w drugiej części gry po przerwie. W odstępie siedmiu minut Gabriel Jesus (65.) i Bukayo Saka (72.) dali prowadzenie Arsenalowi strzałami z pola karnego.

W finałowych minutach gospodarze zdobyli kontaktową bramkę (Taiwo Awoniyi), którą sędzia uznał dopiero po weryfikacji VAR. W składzie gości, już w doliczonym czasie gry (90+2), na boisku pojawił Jakub Kiwior, który zmienił Ukraińca Ołeksandra Zinczenko.

W zupełnie innym nastroju spotkanie zakończył inny reprezentant Polski, Matty Cash, który rozegrał cały mecz. Jego Aston Villa, podobnie jak Manchester City, miała przed tą kolejką podobny dorobek punktowy co Arsenal.

Drużyna z Birmingham podejmowała zespół Newcastle, walczący o prawo gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Goście nie pozostawili wątpliwości, komu należało się zwycięstwo (3:1). Ku rozpaczy kibiców gospodarzy trzecia bramka dla Newcastle padła po strzale samobójczym Aleksa Moreno.

Na wyróżnienie zasługuje wysoka wygrana broniącego się przed spadkiem Luton Town 4:0 nad zdecydowanie wyżej klasyfikowanym Brighton. Hat-trickiem popisał się mający nigeryjskie pochodzenie Elijah Adebayo.

Dokończenie kolejki zaplanowano na dzisiaj i jutro.