Arsenal bez Sancheza przez kilka tygodni

Alexis Sanchez nie zagra z powodu kontucji (Fot. Getty Images)
Około trzy-cztery tygodnie potrwa przerwa w grze chilijskiego piłkarza Arsenalu Londyn Alexisa Sancheza, który w niedzielnym spotkaniu z Norwich (1:1) w angielskiej ekstraklasie doznał urazu mięśnia.

Jak poinformował londyński klub, 26-letni zawodnik w poniedziałek i wtorek przeszedł serię badań medycznych, który wykazały, że zabieg chirurgiczny nie jest konieczny, ale jego przerwa w grze potrwa trzy-cztery tygodnie.

Wynika z tego, że Sanchez nie wystąpi w kluczowym meczu "Kanonierów" w Lidze Mistrzów 9 grudnia z Olympiakosem Pireus. Tylko wygrana różnicą dwóch goli zapewni im awans do 1/8 finału.

W angielskiej ekstraklasie gwiazdę chilijskiego futbolu ominą prawdopodobnie cztery mecze, m.in. z liderem Manchesterem City i Southampton FC.

Arsenal w tabeli zajmuje obecnie czwarte miejsce, ze stratą dwóch do "The Citizens".