Menu

Anglia: Od dziś koniec ze spotykaniem się w więcej niż 6 osób

Anglia: Od dziś koniec ze spotykaniem się w więcej niż 6 osób
w miniony weekend ludzie spotykali się w dużych grupach na świeżym powietrzu, aby skorzystać z ostatnich chwil wolności przed wejściem w życie nowych obostrzeń. (Fot. Getty Images)
Od dzisiaj w Anglii wchodzi w życie zakaz spotykania się w grupach liczących więcej niż sześć osób - zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni.
Reklama

Zakaz dotyczy spotkań w prywatnych domach, miejscach takich jak bary, restauracje, parki czy inne otwarte publiczne przestrzenie. Wyłączone z niego są gospodarstwa domowe liczące więcej niż sześć osób, szkoły, miejsca pracy, odbywające się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wesela i pogrzeby oraz zorganizowane rozgrywki sportowe. 

Za jego złamanie grozi kara w wysokości 100 funtów, która będzie podwajana wraz z każdym kolejnym przewinieniem - aż do kwoty 3 200 funtów. 

Do tej pory w Anglii niezgodne z prawem były zgromadzenia liczące więcej niż 30 osób. Na zaostrzenie przepisów rząd zdecydował się po kolejnych dniach z dużym wzrostem nowych zakażeń koronawirusem.

Tymczasem w miniony weekend ludzie spotykali się w dużych grupach na świeżym powietrzu w miejscach takich jak Bournemouth, Brighton, Leeds, Londyn i Nottingham, aby skorzystać z ostatnich chwil wolności przed wejściem w życie nowych obostrzeń. Pełne były parki, plaże, puby, a spotykaniu się sprzyjała piękna pogoda.

"Ta nowa zasada oznacza, że nie będziemy mogli wychodzić razem, jako grupa, przez długi czas" - ocenił 24-letni Owain, który w sobotę wieczorem przyjechał z Guildford (hr. Surrey) do Brighton ze swoimi przyjaciółmi. "Być może zobaczymy się dopiero po Bożym Narodzeniu, dlatego chcieliśmy się pożegnać w dobrym stylu" - dodał.

Brytyjski premier Boris Johnson, ogłaszając w piątek nowe restrykcje, przyznał, że jest mu przykro i chciałby nie musieć podejmować tych kroków, ale dodał: "Jako wasz premier muszę robić to, co konieczne". "Te działania nie są kolejnym ogólnokrajowym zamknięciem. Cała rzecz w tym, by uniknąć drugiego zamknięcia" - podkreślił.

Czytaj więcej:

Anglia: Zakaz spotykania się w grupach większych niż 6 osób

Johnson ogłosił wprowadzenie radykalnych obostrzeń w Anglii

Pełne puby w UK. Brytyjczycy korzystają z ostatnich godzin "wolności"

Wielka Brytania "na krawędzi utraty kontroli" nad koronawirusem

  Komentarze
  • Piotrek
   14 września, 10:47

   Skonczcie juz ten nonsens. tak jest wirus bo zawsze byly. jak by byl az tak grozny ludzie by na ulicy padali...
   te wszystkie zuzyte maski rekawiczki itp na ulicach itp
   wirus wie ze moze atakowac 7 osob ale juz ddo 6 osob nie i ma tez metrowke bo do 1 metra nie atakuje .powagi troche.

  • Esmeris
   14 września, 11:32

   Te spotkania do 6-iu osób to prewencja przed wydarzeniami jakie mogą nastąpić po nowym roku jak UK opuści UE bez żadnego dealu handlowego...Zaczną się poważne braki w zaopatrzeniu i może to doprowadzić do tzw."niepokojów społecznych"...Już zresztą media nie raz pisały o spotkaniach sztabów kryzysowych powołanych już na wypadek W...

  • Gość
   14 września, 12:38

   Borys chce zatrzymać protesty przeciwko zamykaniu ludzi.

  • Hehe
   14 września, 15:58

   mogę zrobić imprezę na 15 osób w domu i mogą mi naskoczyć

  • Heniek
   14 września, 19:12

   A u nas na osiedlu dwa domy dalej Rumunii od 17-ej robią grilla, leci muzyka i jest przynajmniej 15 osób !!! Nikogo to nie interesuje i nawet wścibscy sąsiedzi jeszcze nie dali cynku na policję...

  • Gosc2
   15 września, 00:21

   Nasuwa sie tylko jedno: Qrfy. I oto rezulat gdy bardzo inteligenty gosc marionetkowy rzadzi tym krajem. Cala ta pandemia przypomina cyrk. Chodza w barach barmani z plastikiem na twarzy, zamaskowani jakby to cos dawalo. Bardzo grozny wirus, prawie jak ebola. Prawie robi DUZA roznice.

  • Miro
   15 września, 07:19

   Chodzi typowo o zatrzymanie protestow. W pracy moge sie spotykac, w domu moge sie spotykac ale na ulicy nie . Przeciez to widac wyraznie o co chodzi.

  • Adik killuminati
   15 września, 08:44

   Wszędzie te szatańskie 6

  • Trafnie
   15 września, 12:17

   zauwazyles to jest szatanskie 6 , oni o tym wiedza i beda zawsze to wykorzystywac i przypominajac ludziom kim sa , to jedna wielka sekta rzadzaca swiatem , obrzydliwie bogate snoby ktorzy robia obrzydliwe rzeczy na ludziach

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama