Menu

Anglia: Niepokojący wzrost zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów pozostaje jednak niewielka

Anglia: Niepokojący wzrost zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów pozostaje jednak niewielka
W Anglii pojawiają się oznaki kolejnej fali zakażeń, ale większość osób w grupie ryzyka powinna być już odporna, więc liczba zgonów jest niewielka. (Fot. Getty Images)
Liczba przypadków zakażeń koronawirusem w Anglii rośnie - alarmują naukowcy z Imperial College London w oparciu o dane z badania React-1. Zdaniem ekspertów, wzrost napędzają młodzi ludzie, z których większość nie została jeszcze zaszczepiona.
Reklama
Reklama

Najnowsza analiza z badania React-1 dotyczy okresu od 20 maja do 7 czerwca. React-1 to badanie, które wykorzystuje m.in. dane z domowych testów na koronawirusa, aby określić, jak rozwija się pandemia w poszczególnych regionach. Naukowcy wybierają i testują reprezentatywną grupę społeczeństwa i na tej podstawie opracowują wnioski.

Specjaliści z Imperial College London nie mają wątpliwości, że pandemię napędzają obecnie niezaszczepieni, młodzi ludzie, którzy nieświadomie roznoszą koronawirusa. Badanie React-1 wykazało, iż na 108 911 przebadanych osób, 135 miało wynik pozytywny - to wzrost z 0,10 do 0,15 proc. Większość przypadków dotyczyła osób w wieku od 5-12 oraz 18-24 lat. Współczynnik R wynosi obecnie 1,44.

Analiza wykazała także silny związek między rosnącą liczbą zakażeń i liczbą przyjęć do szpitala. Obecnie - według rządowych danych - codziennie dochodzi średnio do 7 888 zakażeń (dane za ostatnie 7 dni). Wczoraj odnotowano 9 055 przypadków - najwięcej od 25 lutego br. W tym samym czasie każdego dnia z powodu koronawirusa do szpitali trafia 1 177 pacjentów. 

Naukowcy zwracają jednak uwagę, że w kraju nie wzrasta natomiast liczba zgonów z powodu Covid-10. Obecnie odnotowuje się ich zaledwie 9 tygodniowo.

"Możemy się cieszyć z faktu, że istnieje bardzo dobra ochrona osób w starszym wieku. Praktycznie wszyscy zostali już podwójnie zaszczepieni" - podkreślił profesor Paul Elliot, który kieruje badaniem React-1. "Rząd ogłosił, że chce zaszczepić wszystkich dorosłych do 19 lipca. To zrobi bardzo dużą różnicę i zwiększy całkowitą odporność populacji" - wskazał.

Jednocześnie naukowiec przekazał na antenie BBC News, że badanie potwierdziło, iż to wariant Delta jest obecnie dominującą mutacją w Wielkiej Brytanii - odpowiada za blisko 90 proc. infekcji.

Czytaj więcej:

Nowe dane z UK: Katar i ból głowy objawami zakażenia wariantem Delta

Johnson potwierdził: "Zniesienie restrykcji w Anglii opóźnione o 4 tygodnie"

Szkocja oddala się od najniższego poziomu restrykcji. Winny szczep Delta

Anglia: 21-latkowie mogą już rezerwować termin szczepienia

  Komentarze
  • Sss89
   17 czerwca, 19:03

   Bla bla bla

  • Ryju
   17 czerwca, 19:35

   Od poczatku było jasne że gnoje nie będą się szczepić i będą roznosić wirusa. Wśród nich jest przekonanie ze ich ich to nie dotyczy.

  • Judasz Iskariota
   17 czerwca, 19:38

   No to pozamykać szkoły. Czy te dane są po to żeby przekonać młodych do szczepień?

  • Kk
   17 czerwca, 20:05

   Wedlug moich obliczen to wszyscy juz powinnismy byc Martwi ta pandemia jest strasznie smiertelna 100 na 100

  • Ulalala
   17 czerwca, 20:15

   No to dobrze bo szczepic sie nie muszą bo mają juz antyciała to po co se je znowu wstrzykiwać z rtęcią haha

  • Mamona
   17 czerwca, 21:43

   Co ciekawe loty do Indii z UK odbywaja się płynnie i na masowa skalę....

  • Nordlys.
   17 czerwca, 21:55

   Wariant Delta i okazuje sie ze trzeba szczepic dzieci…Bo dzieci w wieku 5-12 lat choruja. Jak to idealnie ,,sklada” sie z testami Pfizera na grupie 5-12 lat. Pfizer wspolgra z Delta. A na jesien nowy wariant na ktory beda chorowac dzieci od 6 miesiaca zycia do 5 lat. No normalnie zbieg okolicznosci! Niezwykle sprytny ten covid!!!

  • Yy
   17 czerwca, 21:58

   Hahahah co za dewoty poszczepily sie i znowu niepokojacy wzrost zakazen ..to czym oni sie szczepia???
   ..juz pisalem kiedys ze szczepionka to jest np. NA GRUZLICE...kazdy producent w 100% ponosi odpowiedzialnosc za jej dzialanie i defacto po przyjeciu przez minimum 30 lat NIEZACHORUJESZ NA TE CHOROBE..BO TO JEST "SZCZEPIONKA" !!!

  • Test na inteligencje
   17 czerwca, 22:21

   "wariant delta" ???? to już nie "wariant indyjski" ???? ciekawe dlaczego... czyżby indie się oburzyły że nic takiego od nich nie przylazło więc trzeba było na szybko wymyślić inną nazwę? to samo było z "wariantem czeskim" :D:D:D

  • Kk
   18 czerwca, 00:29

   Wedlug moich obliczen to wszyscy juz powinnismy byc Martwi ta pandemia jest strasznie smiertelna 100 na 100

  • Fan clarksona
   18 czerwca, 03:28

   Dajcie ludziom normalnie żyć masońskie świnie.. co to za liczby z porównaniem z innymi chorobami.. wielkie nic.. a wy nie stójcie i się niepatrzcie bezczynnie tylko walczcie z tym cholerstwem.. sprzeciwiajcie się masońskiej tyrani..

  • Gosc
   18 czerwca, 06:38

   Czyli wychodzi na to że im więcej zaszczepionych tym wiecej mutacij i zachorowan i dzień w dzień pod pretekstem pandemi ograniczaja nam wolnosc i zmuszaja do robienia platnych drogich testów np podruzujacych do innych krajów i dziela ludzi na lepszych i gorszych. Nie dajcie się tym tyranom broncie swoich praw.

  • Yy
   18 czerwca, 07:22

   ..sami sie gubia w wymyslaniu histori..a borys sam sie wygadal na G7 ze jego naukowcy beda najlepsi na swiecie bo juz opracowali mikromoduly kture wszczepiaja przez igle do ciala niewidomym i dzieki temu za pomoca aplikacji smartfona moga oni sie poruszac bez laski.. wszedzie gdzie chca.

  • JoBo
   18 czerwca, 10:12

   @Test na inteligencję. Zaskoczył mnie Twój wpis. Sam na to nie wpadłem. Faktycznie, czemu zniknął indyjski, a pojawiła się Delta ? Gratuluje spostrzegawczosci i...inteligencji. P
   ozdro.

  • Anna Zaremba
   21 czerwca, 20:14

   JoBo trollu piśmienny co tu robisz w tym kraju ?dobrze ci na benefitach ? myślisz że ktoś ci uwierzy że ty pracujesz ? dopiero zacząłeś bo na pół etatu na kontrakt po 8 latach siedzenia w domu udawania chorego,a kobieta cię kopnęła w cztery litery bo nie chciała znosić nieroba.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama