Menu

Anglia: Naukowcy będą szukać koronawirusa w ściekach

Anglia: Naukowcy będą szukać koronawirusa w ściekach
Obecność materiału genetycznego koronawirusa w ściekach pozwoli na precyzyjne określenie, w których regionach mieszkają zakażeni. (Fot. Getty Images)
W całej Anglii rozpoczęły się poszukiwania śladów koronawirusa w miejskich ściekach. Celem nietypowej akcji ma być sprawdzenie, czy w ten sposób możliwe jest określenie miejsc, w których dochodzi do nowej fali zakażeń.
Reklama

Na wczesnym etapie pandemii naukowcy odkryli, że zarażeni ludzie "wydalają" koronawirusa z kałem. Dalsze badania wykazały, że pobieranie próbek ścieków może dać wiarygodny sygnał o wybuchu koronawirusa nawet o tydzień wcześniej niż testy medyczne.

Brytyjskie ministerstwo środowiska, żywności i spraw wiejskich (DEFRA) twierdzi, że pionierski program już się rozpoczął i ma miejsce na terenie 44 oczyszczalni ścieków. 

Rzecznik DEFRA dodał, że rząd współpracuje z naukowcami, firmami wodociągowymi i rządami w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, aby rozszerzyć program na cały kraj i zwiększyć jego skuteczność.

Wszystkie próbki ścieków mają być "monitorowane pod kątem fragmentów materiału genetycznego koronawirusa".

Minister George Eustice dodał, że główny cel badań to "uzyskanie przewagi nad koronawirusem" poprzez posiadanie wiedzy, gdzie pojawią się lokalne ogniska zakażeń.

Czytaj więcej:

PKP Intercity do końca 2023 r. w wagonach toalety bez zrzutu ścieków na tory

Hiszpania: W Madrycie "wyłapują" koronawirusa ze ścieków

  Komentarze
  • Gizmo
   5 sierpnia, 09:53

   Dinozaury wyginęły od upadku komety, ludzie umrą od wirusa stworzonego przez ludzi. Fikcje filmowe stają się realistyczna prawda. Problemem jest przeludnienie i ocieplanie się klimatu.

  • Jakub Bukaj
   5 sierpnia, 10:15

   Tzn,że co,uciekł im?

  • Tzn ze
   6 sierpnia, 07:05

   wmawiaja ludziom , ze szukaja cos co ma objawy jak zwykła grypa , i ze oszukuje sie ludzi na całym swiecie tylko po to zeby nami zawładnac , tzn ze swiatem rzadza chorzy psychopaci ktorzy sa obrzydliwie majetni zalozyli sobie sekte bilderberg i wydaje im sie ze sa silniejsi od ludzi , tzn ze poczuli sie mniej silniejsi bo ludzi jest za duzo na swiecie a ich jest mniej i robia wszystko zeby ludzi pozbyc sie z tego swiata po cichu wmawiajac nam wszystkim jakiegos wirusa , oni sami maja w mozgach wirusa sa chorzy od władzy i pieniedzy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama