Menu

Anglia: Miesiąc opóźnienia w znoszeniu restrykcji? Boris Johnson "rozważa opcję"

Anglia: Miesiąc opóźnienia w znoszeniu restrykcji? Boris Johnson "rozważa opcję"
Restrykcje w Anglii mogą być utrzymane jeszcze do lipca - donoszą brytyjskie media. (Fot. Getty Images)
Koniec restrykcji i zniesienie wymogu utrzymywania dystansu społecznego mogą zostać opóźnione w Anglii aż o 4 tygodnie - donosi dziś brytyjska prasa. Celem zmian, które obecnie rozważa Boris Johnson, jest danie krajowi więcej czasu na zaszczepienie większej części populacji.
Reklama
Reklama

Zgodnie z pierwotnym planem, Boris Johnson już po weekendzie miał ogłosić czwarty krok znoszenia restrykcji. Dzień okrzyknięty przez Brytyjczyków jako "Freedom Day" zaplanowany był na 21 czerwca i umożliwiłby pełen powrót kraju do normalności.

Brytyjska prasa ocenia jednak, że premier może opóźnić znoszenie restrykcji o cztery tygodnie. Decyzja ta ma mieć związek ze znacznym wzrostem zakażeń w ostatnim czasie, za które odpowiadać ma indyjska mutacja koronawirusa. Szczep delta odpowiada obecnie za 91 proc. wszystkich zakażeń na Wyspach.

Niektórzy ministrowie wciąż nie są zgodni co do tego, czy "Freedom Day" powinien być opóźniony o 2 tygodnie czy o miesiąc. Nadrzędnym celem pozostaje to, aby osoby po 40. roku życia otrzymały więcej czasu na pełne zaszczepienie się przed całkowitym poluzowaniem ograniczeń.

"Chodzi o to, by dać ludziom pewność. Najgorszy scenariusz jest taki, że złagodzimy ograniczenia, a następnie będziemy musieli je ponownie wprowadzić. To musi być bilet w jedną stronę" - przekazało anonimowe źródło z rządu dziennikowi "The Times".

Inne źródło przekazało jednak, że opóźnienie nie powinno być dłuższe niż 2 tygodnie.  "Do 21 czerwca każdy, kto ma ponad 50 lat, powinien otrzymać drugą dawkę. Trzeba jednak jeszcze poczekać, aby osoby te wykształciły pełną ochronę przez koronawirusem. Musimy chronić bezbronnych" - przekazało.

Oczekuje się, że Johnson poczeka do niedzieli, aby zapoznać się z najnowszymi danymi, zanim podejmie ostateczną decyzję.

Tempo znoszenia restrykcji w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej ustalają tamtejsze rządy.

Czytaj więcej:

UK: Tłumy na plażach w najcieplejszy dzień roku niepokoją epidemiologów

Boris Johnson: "Zaszczepmy cały świat do końca 2022 roku"

UK: Odnotowano najwyższą dobową liczbę zakażeń od końca lutego

Brytyjski epidemiolog: "Wariant Delta może doprowadzić do trzeciej fali Covid-19"

  Komentarze
  • Smiechu warte
   11 czerwca, 17:48

   Raz zdobytej wladzy nie oddamy nigdy! Oj Borysku obys po 21 czerwca mial cieplutko w majtach za twoje kretactwa i oszustwa. Juz dosc straszenia tymi wariantami, szczepami i czymkolwiek innym, oddac nam wreszcie normalne zycie, tu i teraz!

  • Rekin
   11 czerwca, 20:06

   Nidy nie zniosa restrykcji koncerny farmaceltyczne chca aby wirus trwal wieki aby mogli sprzedawac jak najwiecej szczepionek.

  • Do Atlanty K
   11 czerwca, 22:41

   Kazesz pomyslec, dobra :) Przyjmijmy, ze zgadlas i ktos chce zrobic depopulacje i reszte zmienic w niewolnikow. Ma dwie grupy, gdzie jedni sie poddaja restrykcjom, sa posluszni, podobno bezwolni i nie myslacy, przyjmujacy szczepienia bez slowa skargi. Druga grupa to tacy samozwanczy buntownicy, nie sluchaja rzadu ale daja sie wkrecac kazdemu byleexpertowi z neta, nie sluchaja polecen, wiecznie niezadowoleni, robiacy demonstracje przeciw wladzy i wszedzie szukajacy spiskow... Niezbyt madrzy ale majacy sie za jedynych myslacych cwiercinteligenci. Jak myslisz, kogo ten ktos wykosi? hehe :)))

  • Bumcykcyk
   11 czerwca, 23:14

   Dajcie mnie szczepionkę, dajcie mnie szczepionkę chce być bezpieczny, covid jest straszny miałem sraczke i gorączkę i kaca to było tak zle ze dajcie mnie szczepionkę. Wezmę 5 naraz

  • Gosc
   12 czerwca, 07:13

   Jesli godzicie się aby pod jakims pretekstem wladza odebrala wam wolność i wasze prawa nie zasugujecie na jedno a ni na drogie.

  • JoBo
   12 czerwca, 10:25

   @Do Atlanty K. Nikogo, nic nie wykosi. Ani zaszczepionych, ani niezaszczepionych. Może i Atlanta przesadza, ale na pewno w tym wszystkim chodzi o spacyfikowanie spoleczenstwa. Żadna władza ( bo przecież BoJo nie jest wyjątkiem na świecie) nie oprze sie kontroli spoleczenstwa. Bez tajnej policji, bez czołgów i karabinów maszynowych na granicach., tak, jak robili to Stalin i Hitler. A ci wiecznie niezadowoleni są motorem postępu na świecie. Jestem 2 × zaszczepiony i co ? I g...o. Dalej kręcą nami, jak chcą. Dlaczego ? Przez takich, jak Ty. I kim Ty jesteś, żeby nas nazywać cwiercinteligentami ? 35 milionów ludzi zmarło na AIDS. Jakoś nie zabraniano uprawiania seksu. KK dalej jest przeciwko prezerwatywom. Wymarlo panstwo wielkości Polski. Hutu wyrzynalo sie z Tutsi. Milion w ciagu kilku tygodni. Nic nie zrobiono. Eksperci mówili, że Irak ma broń biologiczną i zaatakowano to panstwo. Okazało się, że to bzdury. A wojny przez kogo wybuchają? Przez interesy rządzących. Nie nasze.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2021
  GBP 5.2369 złEUR 4.5027 złUSD 3.7185 złCHF 4.1360 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama