Menu

Alvarez żąda 280 milionów dolarów odszkodowania

Alvarez żąda 280 milionów dolarów odszkodowania
Canelo Alvarez pozwał DAZN oraz swojego promotora. (Fot. Getty Images)
Jedna z największych gwiazd w zawodowym boksie Meksykanin Saul 'Canelo' Alvarez żąda 280 mln odszkodowania od swojego promotora Oscara De La Hoyi i platformy streamingowej DAZN. Sprawą zajmie się sąd w Los Angeles.
Reklama

Meksykański pięściarz uważa, że zarówno były mistrz świata, a obecnie szef grupy Golden Boy Promotions De La Hoya, jak i DAZN nie wywiązali się z umowy, która gwarantowała mu jedenaście walk opiewających na łączną kwotę 365 mln dolarów. Kontrakt ten - jak twierdzi bokser - został podpisany w 2018 roku.

Alvaraz w listopadzie 2019 roku pokonał mistrza świata w wadze półciężkiej organizacji WBO Rosjanina Siergieja Kowalowa. Kolejny pojedynek miał stoczyć w maju 2020, ale te plany storpedowała pandemia koronawirusa. Między zawodnikiem, jego promotorem i DAZN doszło do konfliktu. Strony nie mogły się porozumieć co do kolejnego przeciwnika, ani terminu, jak i gaży.

Z umówionych jedenastu walk doszło na razie do trzech.

Alvarez jest aktualnym mistrzem świata wagi półciężkiej federacji WBO. W grudniu 2019 został wybrany przez ESPN najlepszym pięściarzem 2019 roku. Jest też laureatem magazynu "The Ring" w kategorii zawodnik roku 2019.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama