Menu

87 proc. Polaków chce spędzić urlop w kraju

87 proc. Polaków chce spędzić urlop w kraju
Polacy są spragnieni podróżowania. (Fot. Getty Images)
87 proc. Polaków, którzy planują urlop w najbliższych miesiącach, chce spędzić go w kraju, najczęściej w górach lub nad morzem - podaje Polska Organizacja Turystyczna. Po to, by wesprzeć branżę, POT rusza z kampanią zachęcającą do podróżowania po Polsce.
Reklama
Reklama

Jak zaznaczyła POT w komunikacie, Polacy są spragnieni podróżowania. Z badań przygotowywanych na zlecenie POT wynika, że 87 proc. Polaków, którzy planują urlop w najbliższych miesiącach, zamierza spędzić go w kraju. "To pozwala z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji" - oceniono. Najczęściej planujemy wyjazdy w góry (34 proc.), nad morze (27 proc.) lub do miejscowości położonych nieopodal jezior (16 proc.).

POT, by wesprzeć polską branżę turystyczną, rozpoczyna kampanię "Odpoczywaj w Polsce". Jej celem jest zainspirowanie Polaków do podróżowania po kraju. Akcja została opracowana wspólnie z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. Na potrzeby kampanii POT stworzyła stronę odpoczywajwpolsce.pl, gdzie prezentowana jest oferta turystyczna naszego kraju. "To punkty startowe do odkrywania okolicy" - wskazał prezes organizacji, Robert Andrzejczyk.

Na umieszczonej na stronie interaktywnej mapie przedstawiono produkty turystyczne nagrodzone Certyfikatami POT, zdobywców tytułu „Polska Marka Turystyczna" oraz laureatów konkursu „EDEN – European Destination of Excellence" i „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej". POT zachęca też do odwiedzania miejsc znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO czy do poznawania bogactwa parków narodowych.

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, cytowany w komunikacie POT podkreślił, że Polska jest piękna i ma turystom wiele do zaoferowania. "Jestem przekonany, że na specjalnie stworzonym przez POT portalu każdy znajdzie inspirację do zaplanowania wyjątkowej podróży" - wskazał.

Kampania, która ruszyła wczoraj, potrwa osiem tygodni. 

Czytaj więcej:

Badanie: 8 na 10 Polaków zdaje sobie sprawę z problemów ekologicznych

Kiedy w Polsce nastąpi szczyt epidemii? Lawinowo rośnie liczba chorych

Badanie: 53 proc. Polaków spodziewa się zamknięcia małych sklepów i firm

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama