Menu

77 przypadków zakażenia południowoafrykańską odmianą koronawirusa w UK

77 przypadków zakażenia południowoafrykańską odmianą koronawirusa w UK
Dzisiaj w Londynie spadł śnieg i wielu mieszkańców postanowiło się nim nacieszyć, wychodząc na spacer do parku. Na zdj. Primrose Hill w Londynie. (Fot. Getty Images)
Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock poinformował dzisiaj, że w kraju wykryto dotychczas 77 przypadków zakażenia południowoafrykańską odmianą koronawirusa. Wyjaśnił, że wszystkie związane są z podróżami do RPA i obecnie są ściśle monitorowane.
Reklama

Hancock dodał, że w Wielkiej Brytanii odkryto także brazylijską mutację koronawirusa, ale takich przypadków jest znacznie mniej, bo tylko 9. Są one także pod szczególną kontrolą.

"W Wielkiej Brytanii jest 77 znanych przypadków wariantu południowoafrykańskiego" - wyjaśnił Hancock w telewizji BBC. "Są pod bardzo ścisłą obserwacją. Ulepszyliśmy też śledzenie kontaktów zakażonych osób, tak żeby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się tego rodzaju wirusa" - dodał.

Minister podkreślił, że wszystkie znane przypadki dotyczą osób, które przyjechały z Afryki Południowej lub miały kontakt z kimś, kto stamtąd przybył.

Hancock wyraził także nadzieję, że szkoły, które są zamknięte dla większości uczniów od 5 stycznia w ramach krajowego lockdownu, będą mogły zostać ponownie otwarte na początku kwietnia. Podkreślił jednak, że będzie to zależało od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

"Mam nadzieję, że szkoły zostaną otwarte przed Wielkanocą. Ale... musimy patrzeć na dane, musimy obserwować wpływ programu szczepień" - oświadczył dla telewizji Sky News.

Szef resortu zaznaczył również, że Wielkiej Brytanii nadal daleko do złagodzenia narodowej kwarantanny pomimo dowodów na to, że ograniczenia obniżają wskaźnik zakażeń koronawirusem. "Istnieją pierwsze dowody na to, że lockdown zaczyna zmniejszać liczbę zakażeń. Ale jesteśmy bardzo, bardzo daleko od tego, aby była ona wystarczająco niska, bowiem wskaźnik zakażeń był niewiarygodnie wysoki" - podsumował.

Wczoraj wieczorem ministerstwo zdrowia informowało o 1 348 kolejnych zgonach i 33 552 nowych infekcjach.

Czytaj więcej:

Mutacja, wariant czy szczep? Polski ekspert tłumaczy

Koronawirus z RPA nie jest bardziej zabójczy, ale 1,5 raza bardziej zaraźliwy

WHO: Brytyjski wariant wirusa już w co najmniej 60 krajach

Johnson: Mutacja koronawirusa z UK może być bardziej śmiertelna

Ekspert: Stwierdzenie, że wariant wirusa z UK jest bardziej śmiertelny, to sianie strachu

  Komentarze
  • ZBOWiD member
   24 stycznia, 22:06

   dobrze, że nie plagą egipską...

  • Greg
   25 stycznia, 06:41

   Tak, tutaj poludniowo-sfrykanskie, w Polsce brytyjskie i czeskie, w Chinach któraś z kolei mutacja i tak w kółko. Teatr dla gojów trwa

  • Uk
   25 stycznia, 12:38

   ....ratunku!!!!
   ..niech sie ratuje kto moze !!!!!.
   ..i co to teraz bedzie??
   ..trzeba bedzie uciekac na marsa chyba..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama