Menu

5. edycja konkursu historycznego "Patria Nostra"

5. edycja konkursu historycznego "Patria Nostra"
W dotychczasowych edycjach "Patria Nostra" wzięło udział blisko 2 700 uczniów i nauczycieli z Polski i całego świata. (Fot. Getty Images)
Do 15 maja br. można zgłaszać swój udział w tegorocznej edycji konkursu historycznego 'Patria Nostra', adresowanego do młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie.
Reklama

Konkurs filmowy ma na celu propagowanie wiedzy o historii Polski i jej dziedzictwa kulturowego, krzewienie patriotyzmu oraz budowanie poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków.

W dotychczasowych edycjach "Patria Nostra" wzięło udział blisko 2 700 uczniów oraz nauczycieli z Polski i całego świata, realizując ponad 700 filmów i animacji, odwołujących się do dziejów naszego kraju. 

Rejestracja w konkursie, podobnie jak sam konkurs, odbywa się w internecie. Niezbędne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie internetowej konkurs-patrianostra.pl. Tam też znajdują się szczegółowe informacje o wydarzeniu. 

Termin rejestracji uczestników upływa 15 maja br., zaś termin nadsyłania filmów i animacji - 31 maja.

Gale finałowe konkursów odbędą się we wrześniu w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. W przypadku  niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej, zostaną zrealizowane za pośrednictwem telewizji.

Nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy. Dla zwycięzców przewidziane są wycieczki do Polski lub do Brukseli. Dla pozostałych uczestników - atrakcyjne upominki rzeczowe.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Instytutu Pamięci Narodowej, marszałków, senatorów, hierarchów Kościoła katolickiego oraz instytucji samorządowych.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama