Menu

39 ataków na pracowników BT. Winne teorie spiskowe na temat 5G

39 ataków na pracowników BT. Winne teorie spiskowe na temat 5G
Za sprawą social mediów rośnie liczba zwolenników teorii spiskowych. (Fot. Getty Images)
39 osób pracujących dla koncernu BT zostało fizycznie bądź werbalnie zaatakowanych przez ludzi, którzy wierzą w to, iż koronawirus jest efektem rozwijania technologii przesyłu danych.
Reklama

Szef grupy BT Philip Jansen wezwał brytyjski rząd do podjęcia konkretnych działań, aby zapobiec fali dezinformacji. Zapowiedział rónież działania, które mają na celu ochronę pracowników przed atakami.

Jansen, który sam niedawno miał łagodne objawy zakażenia koronawirusem ocenił, że "nigdy by się nie spodziewał, że dożyje takich czasów, w których pracownicy są atakowani przez fanów teorii spiskowych".

"Zniszczono już 11 nadajników BT i 33 innych operatorów na terenie kraju. Może i nie wydaje się to z dużo, ale jeśli akurat mieszkałeś w pobliżu, zostałeś odcięty od kontaktu ze światem - wtedy to ma znaczenie" - wskazał, dodając, że "większość zniszczonych nadajników nawet nie obsługiwała sieci 5G".

"To nawet nie ma sensu. Nie ma nawet jednego poprawnego argumentu w tych teoriach - to po prostu ignorowanie podstaw ludzkiej wiedzy naukowej" - zauważył.

Większość zniszczonych do tej pory nadajników nawet nie obsługiwała 5G. (Fot. Getty Images)

Jak zauważa "Mail on Sunday", część teorii spiskowych na temat 5G dotyczy tego, że to technologia szybszego przesyłu danych wywołała koronawirusa. Inne wskazują z kolei, że koronawirus nie istnieje, a jest jedynie "przykrywką" dla instalowania nadajników 5G. Wszystkie teorie swoje źródło pochodzenia mają głównie w Rosji i w Chinach oraz dostały się na Zachód poprzez media społecznościowe. 

Brytyjski rząd w przeszłości odniósł się do problemu wskazując, że ochrona przed falą fake newsów z Rosji czy Chin "leży po stronie lokalnych mediów społecznościowych". Zapowiedziano jednocześnie, że "social media będą ponosić prawną odpowiedzialność za przyczynianie się do rozprzestrzeniania tego typu treści". 

Czytaj więcej:

Brytyjski minister: Łączenie 5G z koronawirusem to "niebezpieczny nonsens"

Ataki na maszty 5G w UK. Rząd: To już koniec dyplomacji

Polska Akademia Nauk: Co 4. Polak wierzy, że koronawirusa stworzono do depopulacji

  Komentarze
  • Kondziu
   14 kwietnia, 08:09

   2003- Wprowadzenie sieci 3G
   2003- Virus SARS

   2009- Wprowadzenie sieci 4G
   2009- świnska grypa

   2020- Wprowadzenie 5G
   2020- Coronavirus

   Przypadek? Nie sadze....

  • Kawa
   14 kwietnia, 09:17

   Co ma internet 5G wspolnego z koronawirusem?? Na chlopski rozum wiadomo ze jedno i drugie w ogole sie nie laczy ze soba. Nadajniki niszcza ci co maja pusto w glowie i pewno wierza ze ziemia jest plaska.

  • Gosc
   14 kwietnia, 12:12

   niekoniecznie atakuja w zwiazku z wirusem, faktem jest, ze wdraża sie 5G szybko po cichu mimo protestów i wątpliwości również naukowców i lekarzy... najwyraźniej jest jedna słuszna racja. Ale świat w którym nie można zadawać uzadadnionych pytań i nie można doczekać się na nie odpowiedzi bazujących na faktach a nie politycznych deklaracjach, nie jest demokracją a współczesnym totalitaryzmem.

  • Staś
   14 kwietnia, 13:45

   Kawa to jest to o czym mowię cały czas ,zjechali się nieuki nosić wory i dyskutują o polityce ,kawa osle to jest promieniowanie,może ty tego nie ogarniasz,bo tego nie widać,to nie puszka piwa czy fasolki.

  • Bruno
   14 kwietnia, 14:46

   To że jesteśmy zamknięci gdy nasze biznesu i miejsca pracy szlag trafia to też teorie spiskowe? 5g ma podobne symptomy a w międzyczasie gdy siedzimy w domach anteny 5g powstają jak grzyby po deszczu.Od maja sztuczna inteligencja ma przejąć kontrolę.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama