Menu

31-letni Polak ukrywał się w Hiszpanii. Wpadł, bo udzielił wywiadu

31-letni Polak ukrywał się w Hiszpanii. Wpadł, bo udzielił wywiadu
Polak został już przetransportowany konwojem do Polski i przebywa w tutejszym areszcie. (Fot. Getty Images)
31-letni mieszkaniec Leszna, podejrzany o kradzieże z włamaniami, poszukiwany był przez 5 lat. Mężczyznę udało się zatrzymać w Hiszpanii dzięki temu, że udzielił wywiadu dla popularnego kanału internetowego.
Reklama
Reklama

Jak tłumaczyła w poniedziałek asp. szt. Monika Żymełka z KMP w Lesznie (wielkopolskie), 31-letni mężczyzna, podejrzany o kradzieże z włamaniami, od 2016 r. był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie.

"Leszczyńscy policjanci ustalili w prowadzonej sprawie poszukiwawczej, że podejrzany opuścił granice kraju i ukrywa się w Hiszpanii. Po dwóch latach Prokuratura Okręgowa w Poznaniu na wniosek wolsztyńskiej prokuratury wydała za podejrzanym Europejski Nakaz Aresztowania" – wskazała Żymełka.

Dodała, że w ub. roku jeden z leszczyńskich policjantów zajmujący się poszukiwaniami, podczas przeglądania popularnego kanału internetowego, natrafił na nagranie wywiadu udzielonego polskiemu dziennikarzowi przez Polaka mieszkającego w Barcelonie. Funkcjonariusz w mężczyźnie rozpoznał poszukiwanego od kilku lat mieszkańca Leszna.

"Analiza informacji zawartych w nagraniu oraz miejsca jego wykonania pozwoliła na przekazanie przez leszczyńskich kryminalnych precyzyjnych informacji policji hiszpańskiej, która to zatrzymała poszukiwanego 31-latka" – zaznaczyła Żymełka.

Mężczyzna na początku czerwca został przekonwojowany do Polski. Obecnie przebywa w areszcie.

  Komentarze
  • Aaaas
   15 czerwca, 13:53

   Jak to ogarnąć channel??

  • Gość
   15 czerwca, 15:49

   Miasto Leszno a jej mieszkaniec to lesznianin a policja leszneńska. Czy ja się mylę czy autor tekstu źle odmieniał.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.07.2021
  GBP 5.3681 złEUR 4.5731 złUSD 3.8410 złCHF 4.2444 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama