Menu

17 maja kibice wrócą na stadiony w Anglii

17 maja kibice wrócą na stadiony w Anglii
Covid-19 powoli opuszcza Premier League. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd planuje powrót kibiców na stadiony w Anglii najwcześniej od 17 maja, o ile pozwoli na to sytuacja zdrowotna. Frekwencja na trybunach mogłaby wówczas wynieść maksymalnie 10 tysięcy widzów. Sezon piłkarskiej Premier League kończy się 23 maja.
Reklama
Reklama

Plan przedstawiony wczoraj przez premiera Borisa Johnsona przewiduje powrót widzów na imprezy sportowe do jednej czwartej pojemności stadionów, ale nie więcej niż 10 000 osób.

W przypadku zawodów sportowych pod dachem można byłoby zapełnić trybuny w połowie, lecz bez przekraczania liczby 1 000 osób.

Inne kraje europejskie z silnymi ligami piłkarskimi, m.in. Włochy, Hiszpania, Francja i Niemcy, nie ogłosiły jeszcze planów powrotu kibiców na stadiony.

Wczoraj angielska ekstraklasa poinformowała, że w trzecim tygodniu z rzędu testy na obecność Covid-19 w klubach Premier League dały tylko dwa pozytywne wyniki. Tym razem, w okresie od 15 do 21 lutego, przebadano 2 633 piłkarzy i pracowników klubów.

Dane z lutego oznaczają znaczny spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem, czyli od czasu, gdy z powodu rosnącej liczby infekcji wrócono do ogólnokrajowej blokady w Anglii.

Czytaj więcej:

Puchar Niemiec: Dynamo sprzedało 72 tys. biletów na mecz... bez kibiców

Euro 2020: Polscy piłkarze bez wsparcia kibiców?

"Jesteście do d...". Fani zespołu Milika zaatakowali klubowy ośrodek

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.03.2021
  GBP 5.306 złEUR 4.579 złUSD 3.839 złCHF 4.131 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama