Informatory szkoły wyższej i dni otwarte

15 sierpnia 2018, Londynek.net, Brak komentarzy00
Informatory szkoły wyższej i dni otwarte

Gdzie studiować? Jaką wybrać uczelnię? Pomóc mogą specjalne informatory. Każdy uniwersytet i college w Wielkiej Brytanii organizuje też dni otwarte.


Informatory uniwersytetów i college'ów zawierają informacje na temat poszczególnych kursów i instytucji, placówek, czesnego, stypendiów, kierunków, zakwaterowania, pomocy studentom i innych.

Uczelnie publikują najczęściej dwa rodzaje informatorów rocznie:

  • Informator licencjacki, dla studentów na studiach licencjackich lub Foundation Degree.
  • Informator podyplomowy, dla studentów, którzy już zrobili licencjat i chcą kontynuować naukę lub zacząć inny kierunek.

Informatory mogą zostać zamówione lub pobrane ze stron internetowych poszczególnych college'ów i uniwersytetów, lub ze strony Aimhigher. Na niektórych uczelniach i college'ach można dostać “alternatywny informator", napisany przez studentów, który podaje informacje z wewnątrz, opinie studentów na temat kierunków, placówek i życia studenckiego.

Targi uniwersyteckie

Będąc w jednej z dwóch klas przygotowujących do studiów, warto iść na targi edukacyjne, aby zasięgnąć informacji na temat uniwersytetów i college'ów które Cię interesują. Na ich stoiskach możesz dostać informatory i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkiego - od warunków przyjęcia do kosztów zakwaterowania. Możesz również dostać przewodniki zawodowe i informacie na temat pomocy finansowej dla studentów. Targi wyższej edukacji odbywają się w wielu miastach WB, od marca do lipca, są darmowe, jednak może być konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca. Na targach, poza odwiedzeniem stoisk, można udać się na wykłady dotyczące procesów rekrutacyjnych, urlopów dziekańskich czy pomocy finansowej.

Dni otwarte

Dni otwarte mają miejsce przeważnie wiosną i jesienią, kiedy już zaoferowano Ci miejsce na kilku uniwersytetach, ale jeszcze nie podjąłeś decyzji, na którym z nich studiować. Pomimo tego, że możesz mieć pewne wyobrażenie o placówce na podstawie przeczytanych informatorów i ulotek, nic nie zastąpi odwiedzenia miejsca osobiście. Wielu studentów twierdzi, że dopiero dni otwarte pomogły im podjąć decyzję, na którą uczelnię się zdecydować. Dni otwarte umożliwiają Ci zwiedzenie uniwersytetu, sprawdzenie zakwaterowania i porozmawianie z pracownikami. Rezerwacja miejsca jest możliwa online, na stronach uniwersytetów i college'ów.

Jeśli nie odpowiadają Ci daty dni otwartych, możesz w zamian zapisać się na oprowadzenie z przewodnikiem lub możesz odwiedzić uczelnię na własną rękę. Jeśli chcesz bliżej przyjrzeć się jakiemuś kierunkowi studiów, możesz nawet mieć okazję wziąć udział w programie "student shadow", który umożliwia spędzenie jednego dnia w towarzystwie studenta wybranego przez Ciebie kierunku.

*Dowiedz się więcej o dniach otwartych

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 15 lutego 2019

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.9104 zł -0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.3243 zł -0.02 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.8326 zł -0.02 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8081 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8851 zł -0.02 zł

Przelicznik walut

na
Reklama