Menu

Maratony w Wielkiej Brytanii

Maratony w Wielkiej Brytanii
Maraton w Londynie zaliczany jest do największych maratonów na świecie i wchodzi w skład World Marathon Majors. (Fot. Getty Images)
Może ćwiczysz już jakiś czas i powoli nudzą Ci się treningi? Może też chciałbyś pomóc w jakiś sposób innym ludziom? Co łączy te dwie - na pierwszy rzut oka - odległe od siebie rzeczy? Przebiegnięcie lub przepłynięcie maratonu, który stawia sobie za cel zebranie pewnej sumy pieniędzy na cele charytatywne.
Reklama

London Marathon Cieszy się ogromną popularnością nieprzerwanie od 1981 roku, kiedy to pierwszy raz 20 tysięcy osób postanowiło przebiec ulice Londynu, zasilając finansowo Fundację "Children with Leukaemia” prowadzącą badania nad znalezieniem leku na białaczkę.

 • Maraton odbywa się co roku, najczęściej w kwietniu. następny maraton odbędzie się 13 kwietnia 2014.
 • Przed maratonem każdy z uczestników kompletuje listę ludzi, którzy zdecydowali się go sponsorować. Za każdy przebiegnięty przez uczestnika kilometr jego sponsorzy zapłacą określoną sumę pieniędzy. Po ukończonym biegu uczestnik zwraca się do swoich sponsorów o uiszczenie wpłat i przekazuje pieniądze na rzecz fundacji.
 • By zostać uczestnikiem maratonu trzeba wypełnić formularz znajdujący się na oficjalnej stronie internetowej Virgin London Marathon
 • Zarejestrowanie się w bazie uczestników takiego biegu daje wymierne korzyści w postaci wsparcia ze strony społeczności utworzonej wokół tego wydarzenia. Bez problemu można znaleźć ludzi, którzy tak jak Ty będą się przygotowywać do maratonu i z którymi będzie można trenować.
 • Dla samotnych biegaczy organizatorzy proponują darmowe porady na temat biegania: jak zacząć biegać, jak zaplanować sobie plan treningów, a co najważniejsze - jak przygotować się do maratonu tak, by przebiec jak największą odległość.
 • Trasę maratonu można obejrzeć tutaj.

The British Gas Great London Swim:

 • Organizowany od 2009 roku.
 • Polega na przepłynięciu jednej mili w Royal Docks, który składa się z trzech basenów portowych znajdujących się na tresie Royal Victoria, Royal Albert and King George V.
 • By wpisać się na listę uczestników, wystarczy wpłacić 35£ i zadeklarować, że zasponsoruje się którąś z podanych organizacji charytatywnych minimalną kwota 150£.
 • Każdy uczestnik musi posiadać specjalny skafander pływacki przypominający piankę do nurkowania, która będzie ochraniać pływaka przed zimnem. Skafander można wypożyczyć, koszt wypożyczenia to około 120£;
 • Każdy pływak maratończyk powinien mieć też czepek pływacki w bardzo jasnym kolorze;
 • Można tak jak przy London Marathon zachęcić swoich znajomych do tego, by Cię sponsorowali.
 • Pływam startujący w maratonie musi być w stanie przepłynąć milę to znaczy 1600 metrów, 64 długości 25 metrowego basenu.
 • Pamiętaj o tym, że pływanie w basenie różni się od pływania w otwartym akwenie: nie możesz odpychać się od ścian basenu, woda jest zimniejsza, nie widać dna i trzeba się orientować, gdzie ustawione są boje.
 • Po ukończonym maratonie będziesz poinformowany o czasie w jakim go przepłynąłeś, najlepsze czasy zostaną umieszczone na stronie internetowej maratonu.

 Triatlony, które odbywają się na Wyspach (łączą w sobie zarówno bieg, przepłynięcie pewnej odległości oraz jazdę na rowerze). Dla tych, którzy nie czują się jeszcze zbyt pewnie organizuje się także półmaratony. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce typ imprezy, która Cię interesuje i ewentualnie nazwę miasta lub regiony, a będziesz zaskoczony liczbą wyników i możliwych opcji.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł
  Reklama