Włamania i głuche telefony

11 maja 2017, Londynek.net, Brak komentarzy00
Włamania i głuche telefony

Dowcipnisie telefoniczni - niezależnie od wieku, płci, wyglądu - mają na celu zabawę, wywabienie Cię z domu lub nakłonienie Cię do wpuszczenia ich do mieszkania na podstawie wymyślonych historii.

Jak powstrzymać dowcipnisiów?

Mogą udawać hydraulików, elektryków czy innych pracowników, urzędników lub policjantów; mogą więc ukraść pieniądze lub przedmioty z Twojego domu. Możesz temu zapobiec, jeśli podejmiesz odpowiednie kroki.

Aby zminimalizować ryzyko zostania ofiarą takiego przestępstwa, pamiętaj o następujących trzech krokach:

  1. Zastanów się, zanim otworzysz drzwi.
  2. Załóż łańcuch na drzwi.
  3. Poproś pytającego o przedstawienie się, wizytówkę, dokument tożsamości i sprawdź to zanim go wpuścisz. Zadzwoń na numer z książki telefonicznej, nie z legitymacji czy wizytówki.

Jeśli mieszkasz w Anglii lub Walii

Rząd opublikował porady dotyczące takich zajść. Porady te są dostępne w siedzibie władz lokalnych, na posterunku policji i w klubie Neighbourhood Watch (straży sąsiedzkiej).

Możesz uzyskać więcej informacji, o tym jak ograniczyć takie przestępstwa na stronie Crime Reduction (Ograniczanie Przestępstw).

Jeśli mieszkasz w Szkocji

Możesz skontaktować się ze Szkockim Działem do Zapobiegania Przestępstwom (Scottish Executive's Crime Prevention Unit), aby uzyskać ogólne informacje o zapobieganiu przestępstwom i o bezpieczeństwie publicznym pod numerem 0131 244 3995. Linie są czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 17:00.

Oficer ds. prewencji na Twoim lokalnym komisariacie lub lokalny przedstawiciel do spraw bezpieczeństwa publicznego (“community safety manager") także może pomóc. Adresy i numery telefonów znajdziesz w książce telefonicznej.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 27 marca 2020

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.0218 zł 0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.5246 zł -0.07 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.1127 zł -0.09 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.2675 zł -0.05 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9182 zł -0.05 zł

Przelicznik walut

na
Reklama