Przemoc w rodzinie

4 sierpnia 2017, Londynek.net 5310
Przemoc w rodzinie
Istnieje wiele organizacji, do których możesz się zgłosić w każdej chwili, jeśli cierpisz z powodu przemocy w rodzinie. (Fot. Thinkstock)

Chcesz odejść od partnera, ale boisz się o bezpieczeństwo dzieci? W Wielkiej Brytanii są organizacje, które mogą pomóc zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Czym jest przemoc domowa?

Przemoc w domu to znęcanie  psychiczne, fizyczne, na tle seksualnym, ale również groźby werbalne.

Może objawiać się w postaci bardziej subtelnych ataków, jak choćby ciągłego zawodzenia zaufania, izolacji, manipulacji psychologicznej czy upokorzenia. Przemoc może wystąpić w każdym rodzaju związku i może być również przedmiotem relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi.

Jeśli jesteś w związku, w którym jest stosowana  przemoc, należy przede wszystkim przyznać się, że ten problem dotyczy także Ciebie i zaakceptować fakt, że nie jest to Twoja wina. W sytuacji bardzo trudnej lepiej zgłosić się po pomoc i wsparcie.

W nagłym przypadku należy zadzwonić na policję pod numer 999 lub 0800 112 999. Pamiętaj, że sprawy przemocy w rodzinie w Wielkiej Brytanii są traktowane bardzo poważnie.

Poradnictwo i wsparcie

Istnieje wielu ludzi i wiele organizacji, do których możesz się zgłosić w każdej chwili, jeśli cierpisz z powodu przemocy w rodzinie. Może to być wsparcie ze strony Twojego lekarza rodzinnego, lokalnych grup pomocy bądź instytucji działających dobroczynnie. Korzystając z telefonu zaufania możesz otrzymać praktyczną pomoc i wsparcie w postaci:

  1. Miejsca schronienia
  2. Zadbania o bezpieczeństwo i poradnictwo
  3. Udogodnienia w tłumaczeniu, jeśli masz trudności w porozumiewaniu się w języku angielskim
  • Angielska Narodowa Linia Pomocy dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (Women's Aid) 0 808 2000 247
  • 24-godzinny telefon zaufania dla kobiet w Irlandii Północnej - 028 9033 1818
  • Szkocki telefon zaufania dla ofiar przemocy w domu - 0 800 027 1234
  • Telefon zaufania dla ofiar przemocy w domu na terenie Walii - 0 808 80 10 800
  • Linia poradnictwa dla mężczyzn - 0845 064 6800

Potencjalne zagrożenia

Twój agresywny partner może próbować zastraszyć Cię, że jeśli przyznasz się komukolwiek, że jesteś ofiarą przemocy, odbierze Ci dziecko. Pamiętaj, służby socjalne nie odbiorą Ci z tego powodu dziecka, ponieważ nie mają takiego prawa.

Jeśli obawiasz się, że Twój partner może krzywdzić dziecko, zasięgnij porady jak najszybciej, aby poczynić odpowiednie kroki. Lokalna grupa pomocy dla kobiet, centrum prawnicze, biuro porad dla obywateli czy prawnik poradzą Ci, jak chronić Twoje dziecko oraz jak można ograniczyć kontakty dziecka z Twoim agresywnym partnerem.

Na mocy prawa rodzinnego możesz ubiegać się o:

- Nakaz, który będzie chronił Cię przed zastraszaniem lub atakami przemocy i agresji (zakaz 
  zbliżania się)
- Nakaz, który uporządkuje kwestię zamieszkania Twojego domu poprzez usunięcie agresywnego 
  partnera i pozwolenie Tobie na bezpieczne mieszkanie (nakaz opuszczenia domu)

· Pomoc dla kobiet
· Federacja centrów prawnych
· Biuro poradnictwa dla obywateli
 

Pomoc w języku polskim:

Osoby, które są ofiarami przemocy domowej i potrzebują pomocy w języku polskim, mogą się zgłosić do polskiego Centrum Pomocy Rodzinie Familia, które oferuje bezpłatne, profesjonalne doradztwo (078 0990 4386 lub familia@pinuk.online). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizacji: http://www.pinuk.online/en/familia-family-support-centre.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (53)


ILONA

bardzo proszę o jakom kolwiek pomoc w języku polskim jestem bita zastraszana i partner znęca się nademną psychicznie już nie wiem co mam robic jak dalej życ oto mój e- mail ilona84@interia.eu z góry wszystkim dziękuje i pozdrawiam

Beata Dabrowska

Prosze o pomoc na moj e-mail mam corke ,domownicy jak i moj maz znecaja sie na demna psychicznie dluzej tego nie zniose.Blagam pomozcie bylam w cansilu i z zapytaniem na policji.Nikt mi nie pomogl:(:(

~Gosc

łatwo się zawsze tylko mówi innym, nie wie jak jest ten, kto tego nie przeżył na własnej skórze,przeżywam to samo i nie jestem w stanie zrobić nic,ponieważ jestem juz tak wykonczona psychicznie i tak dobita zaistniałą sytuacją, nie mam siły na dalsze życie, każdy dzień to jest po prostu koszmar, prosiłam różne instytucje o pomoc(nie pieniężną),ale te instytucje są tylko na papierze, albo mają piękne strony internetowe,wszystko w tym temacie, potem mówi się, ze ktoś popełnił samobójstwo,czy,ze na Wyspach ktoś kogoś zabił,bo eskalacja przemocy zazwyczaj konczy się samob. albo kat zabija ofiarę

~Ukipedia

@Gosc Proszę nie tracić nadziei. W UK jest wiele organizacji naprawdę pomagjących ofiarom przemocy domowej, na przykład Women's Aid. Pracują tam polscy wolontariusze. Może Pani również napisać do redakcji Londynka, podpowiemy, co zrobić. Pozdrawiamy

~Asia

Proszę powiedzieć gdzie mozna się zgłosic, jeśli potrzeba konkretnej pomocy.
Asia

~Ukipedia

Pani Asiu prosimy o maila: redakcja@londynek.net

~Gosc

Potrzebuję pomocy i naprawdę nie wiem gdzie się zgłosic.Nie chcę sie podpisywac bo to nie jest ważne a ja mogę mieć potem przez to problemy.

~Ukipedia

@ Gosc Prosimy o maila: redakcja@londynek.net

~K

Kobiety nie traci wiary. Dajcie sobie pomóc.

~Paula

bardzo prosze o ajkakolwiek pomoc moj brat zneca sie psychicznie nad rodzicami w uk mie moga go wyrzucic z domu bo zastrasza ze ich slaoi teraz doszlo do rekoczynow rodzice psychicznie nie potrafia normalnie funkcjonowac ,brat ma problemy ze soba narkotyki i tak na niego to dziala blagam kogokolwiek o pomoc bo boje sie ze dojdzie do najgorszego, potrzebuje osoby ktora mi pomoze pomoze moim rodzica nie mowi po angielsku a ja mieszkan niestety bardzo daleko od domu w uk podaje emila moze ktos sie znajdzie kto pomoze paulina.magdalena86@gmail.com

~Czytelnik

------

~Czytelnik

Jestem wykonczona przez partnera psychicznie fizycznie i seksualnie nie mam pieniedzy ani pracy nie mam gdzie uciec ale mam synka ktory trzyma mnie przy zyciu inaczej juz bym ze soba skonczyla. Ale rodzice mysla ze w Anglii jest wspaniale zycie. Nie wiem co robic psychicznie jestem wykonczona ale pewnie o to chodzilo. ABY NASTEPNY DZIEN BYL LEPSZY 

Poradnik

@Czytelnik Bardzo proszę zwrócić się o pomoc do specjalistów, nikt nie ma prawa Pani krzywdzić. Może Pani skontaktować się z którąś z organizacji wymienionych w artykule. Życzymy wszystkiego dobrego.
Jeśli potrzebne są Pani jakieś dodatkowe informacje prosimy o maila na adres: redakcja@londynek.net

~Gosc

potrzebuje pomocy mieszkam z psychopata nie mogę juz zniesc maltretowania psychicznego i fizycznego codziennie, gdzie moge skutecznie zgłosic psychopate, prosze o pomoc, nie wiem co robic, dłuzej tego nie zniose , dlaczego w UK psychopaci z polski udający na ulicy i przed ludzmi sa bezkarni?? prosze o pomoc

~Marta

szukam pomocy przemoc psychiczna i fizyczna nie jestem w stanie tego dłuzej zniesc prosze o pomoc

 
12341-15 (53)

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama