Menu

Z Londynu na lotnisko

Z Londynu na lotnisko
Sieć połączeń do brytyjskich lotnisk jest bardzo wygodna. (Fot. Thinkstock)
Kupiony bilet, spakowane walizki, więc wygląda na to, że wszystko masz pod kontrolą. Ale czy zaplanowałeś dokładnie swoją podróż na lotnisko i czy znasz aktualne ceny biletów? Sprawdź jeszcze przed wyjazdem, ile będzie kosztować Cię podróż by uniknąć ewentualnych niespodzianek.
Reklama
Reklama

Jak dojechać na lotnisko Heathrow?

Lotnisko Heathrow zalicza się do największych i najbardziej zatłoczony na świecie. Ma połączenie do ponad 90 krajów na świecie. Polskich obywateli głównie interesuje terminal 2, z którego odlatują samoloty do krajów europejskich. Do Polski dostaniesz się liniami British Airways bądź LOT do Warszawy. Heathrow zlokalizowane jest w południowo -  zachodniej części miasta. Dojazd do portu lotniczego nie stanowi problemu. Jest kilka możliwości:

Autokarem

Do Heathrow dojeżdżają autobusy National Express Airport. Pojazdy podstawione są na dwóch głównych przystankach na Heathrow oraz przy terminalu nr 4.   Bilety można kupić w cenie około 10£.

Główną stacją dla autobusów National Express Airport jest Victoria Station. Warto jednak znaleźć swój najbliższy przystanek autobusowy na lotnisko, by uniknąć przykrych niespodzianek. Oto spis przystanków skierowanych na lotnisko Heathrow:

Aldgate, Baker Street, George Street, Marylebone Road, Bank, Blackfrairs, Queen Victoria Stn, Bow near Bow Church, Canary Wharf, Canada Square, Chiswick, Sutton Court, Town Hall, Earl Court, Elephant and Castle, New Kent Road, Embankment, Euston bus station, Finchlet Road Tube Stn, Goldres Green LT bus station, Great Portland |Street Station, Hammersmith, Hammersmith Bridge Road, Holland Park Station, Holland Park Avenue, Hyde Park Corner, Hyde Park Place, Bayswater Road, Kensington, Glousecter Road LT station, Lancaster Gate, Lierpoll St,  Marble Arch, Oxford St, Notting Hill Gate St, Picadilly Circus, Regent St, Pimlico, Queensway station, Rusell Square, Shepherds Bush, Kensington Hilton, St Johns Wood, St Pancras station, Stockwell, Stratford, Tower Hill, Trafalgar Square, Victoria, Westminster, Millbank, Thames House.

Metrem 

Z lotniska niebieską linią -  Picadilly dostaniesz się do samego centrum Londynu bez przesiadek. Podróż trwa około 40min i kosztuje około 6£.

Pociągiem

Pociągiem Heathrow Express. Są bardzo komfortowe, wyposażone w specjalne miejsca dla niepełnosprawnych. Równie dobre połączenie z centrum-stacją Paddington Pociągi kursują co 15min i docierają w ciągu 20 min. Bilet kosztuje ok 20£

Jak dojechać na lotnisko Luton?

Lotnisko Luton położone jest 50 km na północny zachód od centrum Londynu. Jest portem lotniczym dla takich tanich linii lotniczych jak: easyJet (Warszawa, Kraków), Wizzair (Poznań,Warszawa, Katowice, Gdańsk). Zobacz, jakie są możliwości dostania się na lotnisko Luton.

Autobusem

Autokary Green Line linii 757 dostaniesz się bez problemów z centrum Londynu na lotnisko. Kursuje co 15-20 min przez całą dobę. Koszt biletu to 16 £ w jedną stronę. Możesz zakupić go u kierowcy bądź przez internet.

Przystanki: patrz Easybus

Pociągiem Thameslink. Połączenie do centrum Londynu, do stacji King’s Cross. Kursują co 10 min, a podróż kosztuje ok 15£.

Autobusem 

Autobusem Easybus. Kursują co 10min przez 24 godz/dobę. Bilet warto zakupić przez internet, powodem jest oczywiście niższa cena. Koszt to około 10£, w zależności z jakiej części Londynu podróżujesz i kiedy zarezerwujesz bilet.

Autobusem Terravision. Autobusy tej linii kursują całą dobę ze stacji Victoria (65 min.). Koszt to 15£.

Przystanki: London Victoria Buckingham Palace Road, Marble Arch-Park Lane, Baker Street-Gloucester Place, Finchley Road Station, Brent Cross-Shopping Centre, Luton Airport-Bus Station.

Jak dojechać na lotnisko Gatwick?

Port położony jest na południe od Londynu. Posiada między innymi połączenie z takimi polskimi miastami jak Kraków i Warszawa. 

Autokarem

Autokary National Express Airport mają dobre połączenie z centrum miasta na lotnisko, podróż trwa ok 1,5 godz i kosztuje ok. 7.50 £ w jedną stronę.

Pociagiem 

Pociągiem Gatwick Express. Jest to najszybszy środek transportu na lotnisko Gatwick, gdyż  trwa jedynie pół godziny i jest bezpośrednim połączeniem z Victoria Station. Koszt to około 16£.

Autobusem

Easybus - od 6 funtów w jedną stronę, jeśli zarezerwujemy bilet odpowiednio wcześnie.

Jak dojechać na lotnisko Stansted?

Dla polskich obywateli ważne jest, że posiada połączenie z wieloma miastami w Polsce jak: (Łódź, Gdańsk, Kraków, Poznań, Bydgoszcz Rzeszów, Wrocław Szczecin). Ich przewoźnikiem jest Ryanair. Jak dostać się na lotnisko?

Autobusem

Pojazdy National Express Airport kursują przez 24godz/dobę, co 10min. Wyjeżdżają ze stacji Victoria, Golders Green lub Stratford. Bilet kosztuje ok 10.50 £ w jedną stronę i można go kupić w kasie biletowej na stacji bądź przez internet

Pociągiem

Stansted Express - to najszybszy środek transportu na lotnisko Stansted. Pociąg wyjeżdża ze stacji Liverpool. Jest bardzo przestronny i komfortowy, posiada dodatkowe przestrzenie bagażowe. Przystosowany również dla podróżnych z niepełnosprawnością. Podróż zajmuje ok 45min. Bilet kosztuje około 21 £ w jedną stronę i można go zakupić w kasie na stacji, w automacie bądź przez internet.

Autobusem

Terravision - autobusy tej linii kursują całą dobę ze stacji Victoria (75 min) oraz Liverpool (55 min.). Cena: 9 funtów w jedną stronę.

Autobusem Easybus - od 3 funtów w jedną stronę, jeśli zarezerwujemy bilet odpowiednio wcześnie.

Więcej o transporcie lotniczym w UK - a także o innych środkach transportu - dowiesz się tutaj.

Zarezerwuj bilet lotniczy:

LOT

British Airways

EasyJet

Wizzair

Ryanair

Aerlingus

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.06.2021
  GBP 5.2617 złEUR 4.5306 złUSD 3.7349 złCHF 4.1601 zł
  Reklama