Wybór szkoły dla dziecka w Wielkiej Brytanii

6 września 2017, Londynek.net, Brak komentarzy00
Wybór szkoły dla dziecka w Wielkiej Brytanii
Przy wyborze szkoły dla dziecka w UK liczy się czas - im szybciej, tym lepiej. (Fot. Thinkstock)

Wybór szkoły jest jest bardzo ważną decyzją. Aby podnieść szanse na to, że dziecko zostanie przyjęte do wybranej szkoły podstawowej lub średniej, musisz złożyć wniosek z wystarczającym wyprzedzeniem.

Planowanie i przygotowania

Proces wyboru szkoły dla Twojego dziecka może się wydawać zniechęcający, lecz rozpoczęcie przygotowań odpowiednio wcześnie może pomóc w dokonaniu świadomego wyboru.

Pamiętaj, że wszyscy rodzice muszą złożyć wniosek - nawet jeśli dziecko jest w żłobku lub szkole połączonej ze szkołą, do której chcesz, żeby później poszło, nie będzie brane pod uwagę, jeśli nie złożysz wniosku.

Wystartowanie odpowiednio wcześnie oznacza, że istnieje mniejsze ryzyko niedotrzymania kluczowych terminów.

Dowiedz się więcej

Jak już dowiesz się, jakie szkoły są w pobliżu, zdobądź jak najwięcej informacji na ich temat. Da Ci to lepszy pogląd na to, która szkoła może być najbardziej odpowiednia dla Twojego dziecka. Możesz na przykład:

  • odwiedzić szkoły,
  • przeczytać najbardziej aktualne raporty Ofsted o danej szkole,
  • zapoznać się z prospektami szkół i lokalnych władz.

* Osiągnięcia szkoły: wyniki testów i raportów Ofsted

Kryteria przyjmowania

Przed złożeniem wniosku, ważne jest, by przeczytać szkolne zasady rekrutacji. Różne szkoły mają różne kryteria. Jeśli szkoła, którą się interesujesz jest popularna, zasady rekrutacji pokażą Ci realne szanse na przyjęcie Twojego dziecka do wybranej szkoły.

* Wnioskowanie o przyznanie miejsca: zasady rekrutacji

Złóż wniosek w semestrze jesiennym, rok wcześniej przed rozpoczęciem szkoły przez Twoje dziecko. Istnieją nieprzekraczalne terminy, w których musisz się zmieścić i złożyć swój wniosek.

Terminy są różne przy różnych władzach lokalnych, więc najlepiej jest sprawdzić to na miejscu i wysłać formularz z wnioskiem przez Internet z dużym zapasem czasu. Ważne jest, by pamiętać, że przekroczenie terminu grozi odmową rozpatrzenia.

* Wnioskuj o miejsce w szkole

Kiedy dowiesz się o wynikach przyjęć?

Jeśli chodzi o szkoły średnie, organy odpowiedzialne w nich za rekrutację wysyłają listy z ofertami 1. marca. Przy szkołach podstawowych daty te różnią się, więc najlepiej sprawdzić to na miejscu.

Czasami szkoły nie mają wystarczająco dużo miejsc dla wszystkich kandydatów. Jeśli Twoje dziecko nie dostało się do szkoły, masz prawo odwołać się od tej decyzji. Dowiedz się, jak przebiega proces odwoływania się i co dzieje się po otrzymaniu kolejnej decyzji.

Irlandii Północna, Szkocja i Walia

Jeśli szkoła, którą się interesujesz leży poza terenem Anglii, użyj poniższych odnośników:

* Wybór szkoły w Irlandii Północnej
* Wybór szkoły w Szkocji
* Rady lokalne w Walii

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama