Roboty drogowe

5 maja 2017, Londynek.net, Brak komentarzy00
Roboty drogowe
Przed podróżą warto sprawdzić, czy są jakieś objazdy. (Fot. Thinkstock)

Sprawdź, kto jest odpowiedzialny za roboty drogowe na drogach głównych i lokalnych w WB. Dowiedz się też, gdzie uzyskać najświeższe informacje na temat obecnych i planowanych prac drogowych, jak również sugerowanych objazdów.

Drogi lokalne

Większość samorządów posiada na swoich stronach internetowych informacje na temat lokalnych robót drogowych, zamkniętych przejazdów oraz objazdów.

Londyn

Transport for London (TfL), który zajmuje się głównymi ulicami Londynu, prowadzi usługę „pogotowia drogowego", której celem jest pomoc kierowcom w zaplanowaniu podróży i uniknięciu opóźnień spowodowanych wypadkami, robotami drogowymi i innymi wydarzeniami. Udzielają też bieżących informacji na temat korków, planowanych robót i dróg zamkniętych z powodu różnego rodzaju imprez w stolicy.

Arterie i autostrady

Arterie (uznawane za najbardziej strategiczne drogi w kraju) nie podlegają władzom lokalnym.

Anglia

Arterie i autostrady w Anglii są pod opieką Highways Agency. Aby uzyskać najświeższe informacje na temat robót i warunków drogowych na autostradach i arteriach, odwiedź stronę Traffic information.

Walia

Za arterie i autostrady na terenie Walii odpowiada The Transport Directorate of the Welsh Assembly. Traffic Wales dostarcza informacji na żywo oraz służy poradą w zakresie planowania podróży głównymi trasami regionu poprzez:

Szkocja

Za arterie i autostrady na terenie Szkocji odpowiada Transport Scotland. Dzięki Traffic Scotland kierowcy korzystający ze szkockich arterii i autostrad otrzymują bieżące informacje na temat warunków na drogach.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama