Praca nauczyciela w polskiej szkole sobotniej w UK

15 sierpnia 2018, Londynek.net, Brak komentarzy00
Praca nauczyciela w polskiej szkole sobotniej w UK
Praca w szkole sobotniej jest idealna dla nauczycieli z pasją. (Fot. Thinkstock)

Praca w charakterze nauczyciela w Polskiej Szkole Sobotniej to praca dla ludzi z prawdziwą pasją! To praca dla osób mających szczery entuzjazm do zarażania młodych ludzi miłością i szacunkiem do języka i kultury Polski.

Polskie szkoły na terenie Wielkiej Brytanii są szkołami uzupełniającymi. Nauka w nich odbywa się raz w tygodniu, przez kilka godzin, zwykle w sobotę.

Szkoły utrzymują się głównie ze składek wpłacanych przez rodziców.

Praca nauczyciela szkoły sobotniej to zajęcie dla osób kreatywnych, a także wytrwałych w poszukiwaniu metod nauczania w niejednokrotnie zróżnicowanych pod względem umiejętności grupach.

Mało godzin, skromna pensja, bogate doświadczenia

W konsekwencji praca nauczyciela w szkole sobotniej jest więc pracą w małym wymiarze godzin, a zarobki są skromne, w wielu przypadkach mając raczej postać zwrotu kosztów, aniżeli płacy.
Część szkół przyjmuje swych nauczycieli jako wolontariuszy.

Z zapytaniem, jak wygląda to w danej szkole, należy zwrócić się bezpośrednio do dyrekcji szkoły.
Warunkiem niezbednym do podjęcia pracy nauczyciela w PSS jest

  • dobra znajomość języka angielskiego, ze względu na fakt, że uczniowie nierzadko posługują się językiem angielskim sprawniej niż polskim. W niektórych sytuacjach praca ta staje sie nauczaniem języka polskiego jako obcego.

Jeżeli kandydat spełnia wymienione oczekiwania i jest zainteresowany pracą w polskiej Szkole Sobotniej, może śledzić  listę bieżącychi wakatów na stronie Polskiej Macierzy Szkolnej.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama