Pomoc w nauce dla Twojego dziecka

22 marca 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Pomoc w nauce dla Twojego dziecka

W Anglii i Walii powszechnym zjawiskiem jest, że zajęcia w klasie są prowadzone przez dwie osoby. Pierwsza z nich jest wykładającym i zarazem głównym nauczycielem, druga to pomoc dla dziecka w razie problemów z nauką, zrozumieniem czy akomodacją.

Pomoc nauczycielska, kim jest taka osoba w szkole?

Teaching assistant (educational assistant) to osoba w szkole mająca za zadanie pomóc Twojemu dziecku, gdy ma jakieś trudności podczas zajęć. Taki nauczyciel bardzo często dzieli klasę na kilka grup by ułatwić pracę z jednej strony nauczycielowi prowadzącemu, a z drugiej by sprawić, że realizowany materiał jest zrozumiały dla wszystkich dzieci.

Bardzo często taki nauczyciel zostaje z dziećmi po lekcjach by nadrobić z nimi zaległości. Ma on przygotowane dodatkowe zadania do omawianych na bieżąco tematów, które mają krok po kroku przybliżyć problematykę uczniowi.

Kwalifikacje

Teaching assistant (pomoc nauczycielska) nie jest w pełni wykwalifikowanym nauczycielem. Nie posiadają oni zazwyczaj QTS (Qualified Teacher Status).

Obowiązki

Do obowiązków takiego nauczyciela należą. mi.in

  • pomoc dzieciom w trakcie lekcji
  • przygotowanie materiałów związanych z omawianym tematem
  • konsultacje oraz kontakt z rodzicami
  • pomoc dla dzieci, których angielski jest drugim językiem oraz przygotowanie dla nich specjalnych materiałów.

Szkolnictwo w Anglii i Walii

Od 2003r wprowadzono w Anglii i Walii program 'Raising Standards and Teaching Workload', który spowodował, że prawie w każdej szkole obowiązuje układ nauczyciel + asystent nauczyciela.

By dowiedzieć się, czy wybrana przez Ciebie placówka jest objęta ww programem, zapytaj o tę informacje w szkole. Pomoc nauczycielska (teaching assistant) jest bezpłatna w szkołach objętych programem "Raising Standards and Teaching Workload"

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama