Pomoc w finansowaniu uczenia przedszkolnego

9 marca 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Pomoc w finansowaniu uczenia przedszkolnego

Każde dziecko w wieku 3-4 lat w Anglii kwalifikuje się do otrzymywania finansowania wczesnej edukacji w niepełnym wymiarze czasowym. Jeśli jesteś pracującym rodzicem, samotnym rodzicem lub studentem, możesz kwalifikować się do otrzymywania pomocy w finansowaniu uczenia przedszkolnego i opieki nad dzieckiem.

Otrzymywanie pomocy w finansowaniu uczenia przedszkolnego i opieki nad dzieckiem

Jeśli Twoje dziecko jest wieku 3 lub 4 lat, kwalifikuje się do bezpłatnego miejsca w instytucji wczesnej edukacji. Składa się na to przynajmniej 12,5 godziny tygodniowo przez 38 tygodni w roku.

Miejsca wczesnej edukacji są dostępne w żłobkach, grupach zabawowych, przedszkolach, klasach wstępnych i przy akredytowanych opiekunach.

Będziesz musiał płacić za opiekę, ale usługodawcy będą inkasować od Ciebie inne stawki.

Pomoc dla pracujących rodziców

Child Tax Credit jest sprawdzonym sposobem finansowania dla rodziców i opiekunów dzieci. Możesz być w stanie ubiegać się o kredyt Child Tax, jeśli Twoja rodzina ma przynajmniej jedno dziecko i spełnia inne warunki kwalifikacyjne.

Working Tax Credit został tak zaprojektowany, aby pomóc ludziom z niskimi dochodami, jeśli są zatrudnieni lub prowadzą własną działalność i może on obejmować wsparcie w finansowaniu opieki nad dzieckiem.

Pomoc dla samotnych rodziców

Samotni rodzice, którzy są bezrobotni mogą otrzymać pomoc dzięki rządowemu programowi nazywanemu New Deal for Lone Parents. Dalsze informacje możesz uzyskać w swoim lokalnym centrum pracy (Jobcentre lub Jobcentre Plus).

Pomoc dla studentów

Jeśli jesteś studentem uczącym się w instytucji Further Education możesz otrzymać pomoc poprzez Learner Support Funds lub Care to Learn Scheme.

Jako student uczący się w instytucji wyższej edukacji możesz kwalifikować się do otrzymywania pomocy w finansowaniu opieki nad dzieckiem jako dodatek do stypendium. Może się w tym zawierać stypendium socjalne, Child Tax Credit, Childcare Grant lub pomoc od Access to Learning Fund.

Pieniądze mogą być również dostępne przez fundacje edukacyjne lub charytatywne. Poproś swojego doradcę (student welfare adviser) lub władze lokalne o poradę.

Pomoc od pracodawców

Twój pracodawca może zaoferować dofinansowanie lub bony jako część programu „salary sacrifice", aby dofinansować Twoją opiekę nad dzieckiem. Warto o to zapytać przełożonego, personel lub human resources department.

* Dowiedz się o podatku i publicznej składce ubezpieczeniowej (National Insurance Contribution) przy pomocy finansowanej przez pracodawcę

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 27 marca 2020

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.0218 zł 0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.5246 zł -0.07 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.1127 zł -0.09 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.2675 zł -0.05 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9182 zł -0.05 zł

Przelicznik walut

na
Reklama