Palenie a ciąża

9 stycznia 2019, Londynek.net 410
Palenie a ciąża
Palenie podczas ciąży jest niebezpieczne dla dziecka. (Fot. Getty Images)

Jeśli jesteś palaczką, powinnaś spróbować zerwać z nałogiem. Istnieje wiele rodzajów pomocy, z których możesz skorzystać rzucając palenie, a Ty i Twoje dziecko odczujecie niemal natychmiastową poprawę.

Co przemawia za rzuceniem palenia?

Palenie podczas ciąży nie tylko szkodzi Twojemu zdrowiu, ale także zdrowiu Twojego dziecka. Może być powodem wielu  problemów, takich jak przedwczesne urodzenie, mała waga dziecka, śmierć łóżeczkowa, poronienie i problemy z oddychaniem w pierwszych 6 miesiącach życia.

Jeśli próbujesz rzucić palenie, zachęcaj do tego również osoby z Twojego otoczenia. Dym wydychany przez innych palaczy zawiera trujące gazy, smołę i tysiące toksyn, które szkodzą Tobie i Twojemu dziecku. Poniższy odnośnik prowadzi do istotnych informacji.

Wsparcie

Tylko Ty możesz podjąć decyzję o zerwaniu z nałogiem. Jeśli już to zrobisz, możesz uzyskać pomoc i wsparcie, aby wytrwać w tym postanowieniu.

Telefon zaufania Publicznej służby zdrowia dla palaczy to 0800 169 91 69. Odpowiednio wyszkolona osoba odbierze Twój telefon i wysłucha Cię, zasugeruje różne sposoby na rzucenie palenia i może wysłać Ci darmowy pakiet informacyjny.

Pomoc możesz uzyskasz też w najbliższym oddziale publicznej służby zdrowia. Dodatkowa pomoc oferowana jest rodzicom i dziadkom, którzy mają duży kłopot z rzuceniem palenia. Aby dowiedzieć się gdzie jest najbliższy oddział, zadzwoń pod telefon zaufania dla palących matek publicznej służby zdrowia, 0800 169 9 169 lub odwiedź stronę internetową Givingupsmoking.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (4)


Szymon Nadolski

Lokalny oddzial w/w placowki na Hammersmith (Londyn) gdzie mozna uzyskac pomoc po Polsku miesci sie na:
7 Galena Road

Wiecej info na:
www.rzucam-palenie.co.uk

Korektor

Komentarz usunięty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

~Czarna

ja czytałam w "Chcemy być rodzica mi", że nawet bierne palenie ma kolosalne znaczenie przy zdrowiu dziecka. zwracajcie na to koniecznie uwage i uciekajcie od palaczy!

~Takasobie4/10

Jestem w 9 msc ciąży i od samego początku wymiotowalam jak tylko pomyślałam o paleniu. Wcześniej paliłam 2 góra 3 paczki MIESIĘCZNIE

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 27 marca 2020

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.0218 zł 0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.5246 zł -0.07 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.1127 zł -0.09 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.2675 zł -0.05 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9182 zł -0.05 zł

Przelicznik walut

na
Reklama