Paczki

21 kwietnia 2017, Londynek.net 300
Paczki
Ceny i czas, w którym ta paczka zostanie dostarczona różnią się w zależności od firmy. (Fot. Getty Images)

Interesuje Cię sprawne przesłanie paczki lub innej przesyłki do Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej? A może chcesz przesłać paczkę z Wysp do Polski? Możesz korzystać z klasycznych usług pocztowych albo wyspecjalizowanych firm.

Zdarza się, że potrzebujesz czegoś z kraju, czego tu nie można dostać albo po prostu nie wszystko jeszcze zdążyłeś przywieźć bądź chcesz wysłać na przykład prezent gwiazdkowy. Teraz można wybierać spośród naprawdę wielu sposobów przesyłania paczek.

Najbardziej powszechnym i najstarszym sposobem jest wysyłanie paczki przez pocztę.
Standardowa przesyłka trwa od 4 do 6 dni. Cena zależy od wagi, dlatego warto zapoznać się z cennikiem Poczty Polskiej. Jednak orientacyjnie kilogram kosztuje około 100 złotych.
Natomiast paczka wysyłana do Polski kosztuje około 6 funtów za kilogram, ale również warto zapoznać się z cennikiem, który znajduje się na stronie Royal Mail.

 Prywatne firmy

Powstaje coraz więcej firm specjalizujących się zarówno w przewozach paczek jak i przeprowadzkach z Anglii do Polski.

Ceny i czas, w którym ta paczka zostanie dostarczona różnią się w zależności od firmy. Orientacyjnie kilogram kosztuje około 1 funta. Jednak niektóre firmy ustalone mają minimum, które przewożą. Ponadto niektóre firmy z góry ustalone mają daty, w jakich transportują paczki z i do Polski. Przy wyborze firmy należy zachować ostrożność, ponieważ niestety spotkać się można z wieloma oszustami i paczka nie dotrze na miejsce.

Innym sposobem, nie mniej popularnym, jest przesyłanie paczek autokarami.
Sposób jest bardzo prosty. Należy udać się w miejsce, gdzie autokar odjeżdża. Ważne jest, żeby być tam punktualnie i nadać paczkę u kierowcy. Jednak niektóre linie przewozowe mają zabronione przewożenie paczek, dlatego lepiej najpierw się dowiedzieć, czy dany przewoźnik przewiduje taką usługę.

 Autokarem

Cena takiej przesyłki zależy od wagi, wielkości paczki oraz przewoźnika. Jednak ceny wahają się w granicach 40 - 60 funtów. Pamiętać należy też, żeby zabrać kontakt do kierowcy, żeby osoba odbierająca mogła się dowiedzieć dokładnej godziny przyjazdu autokaru na miejsce.

 Przez internet

Innym sposobem na przekazanie czegoś rodzinie czy znajomym w innym kraju jest przekazanie paczki za pomocą ogłoszenia na portalu internetowym. Warto ogłosić chęć przekazania paczki w dziale ogłoszenia - być może ktoś, kto akurat wybiera się do kraju, zgodzi się zabrać naszą przesyłkę za mniejszą niż poczta czy firma kurierska opłatą. Oczywiście, w grę wchodzi tutaj kwestia zaufania - przyjedzie Ci oddać w ręce nieznajomego rzeczy, które chcesz przesłać. Ale wybór należy do Ciebie, a zrobić małe rozeznanie nigdy nie zaszkodzi.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (3)


~Ja

Jest taka firma z podkarpacia,ktora okrada paczki i nie chodzi tu o niedozwolone towary tylko o slodycze i inne smakolyki.TO SA ZWYKLI GNOJE I ZLODZIEJE

~Przestrzegam

Przestrzegam przed Glass transport, oraz Ebs transport. Wyciagaja z paczek co chca nadcinajac paczki od spodu. Gdy zapytalem dlaczegi paczki sa otwierane odpowiedziano ze bula kontrola na ganicy. Kierowcy nie znaja pojecia terminowosc ani co to szacunek dla klienta. Gdy dodzwonilem sie do kierowcy aby zapytac dlaczego jest 2 dniowe opoznienie w sluchawce uslyszalem ze jutrpo bedzie i smiech wspolpasazerow. Polecam za to paczk polska angli DPD. Nie wiem dokladnie jaka firma swiadczy te uslogi ale paczka do 31.5 kg zaplacilem chyba 18 funtow. Wszystko na czas. W polsce Dpd i w angli Dpd. Na czas

~THC

Jak zwykle kradna. Nic nowego. Polecam DPD.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama