North West - ośrodki polonijne

20 listopada 2018, Londynek.net, Brak komentarzy00
North West - ośrodki polonijne
Polacy stanowią ogromną grupę imigrantów niemal w każdym zakątku Wysp. (Fot.Thinkstock)

Liczba Polaków w Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku sięgnęła 916 tys., z czego 12 proc. (ok. 108 tys.) osób urodzonych zostało na emigracji. Obecnie Polacy stanowią 16,5 proc. wszystkich mniejszości narodowych na Wyspach.

Lista ośrodków polonijnych i placówek dyplomatycznych znajdujących się na terenie North West.

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE

Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Manchesterze

14th floor Rodwell Tower 111 Piccadilly,
M1 2HY Manchester
Tel: (00-44) 0161 245 4130
Faks: (00-44) 0161 236 8709
e-mail: manchester@msz.gov.pl
e-mail: manchester.zapisy@msz.gov.pl
www.manchesterkg.polemb.net

Aby ustalić datę spotkania w Konsulacie, należy napisać e-mail pod drugi podany przez nas adres (manchester.zapisy@msz.gov.pl). Na stronie Konsulatu można znaleźć podstawowe informacje o Polsce takie jak: hymn, flaga, godło. Konsulat zajmuje się także wydawaniem wiz obcokrajowcom, którzy chcą odwiedzić Polskę.

ORGANIZACJE POLONIJNE I STOWARZYSZENIA

 Day Centre – Bolton

180 High Street, Bolton BL3 6PL
tel. (00-44) 0120 452 35 63

Day Centre jest klubem działającym przy polskim kościele w Bolton. Jest to miejsce spotkań dla osób po pięćdziesiątym roku życia. Mogą one zjeść tam wspólnie obiad oraz pograć w bingo. Spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 12:00.

Klub Parafialny „Polonia” - Bolton

180 High Street, Bolton BL3 6PL
tel. (00-44) 0120 452 35 63

Klub jest oficjalną organizacją zrzeszającą ludzi, dlatego też żeby wziąć udział w zajęciach organizowanych w jego ramach konieczne jest wcześniejsze zapisanie się do niego i otrzymanie legitymacji klubowej. Organizacja działa przy polskim kościele w Bolton.

Liverpool Polish Centre (LPC)

Organizacja społeczna Liverpool Polish Centre powstała z myślą o zorganizowaniu Polskiego Centrum na terenie Liverpool i jego okolic. Zgodnie z nazwą, celem istnienia i działalności organizacji jest przeprowadzanie różnego rodzaju projektów i organizowanie wydarzeń, które integrowałyby lokalną Polonię w Liverpool i wpływały pozytywnie na jej wizerunek w mieście i jego okolicach.

Merseyside Polonia

Merseyside Polonia jest organizacją dbającą o rozwój pozytywnych relacji między Polonią a lokalną ludnością Merseyside w w północno-zachodniej Anglii. Celem instytucji jest organizowanie spotkań i imprez mających na celu zbudowanie zrozumienia i tolerancji dla naszej kultury i historii.

www.merseysidepolonia.com

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama