Konkubinat

16 lipca 2018, Londynek.net, Brak komentarzy00
Konkubinat

Konkubinat to dziś bardzo często wybierany przez pary sposób na wspólne życie. Nie wszyscy już decydują się na małżeństwo, ale chcą dzielić ze sobą życie.

Jest ponad 4 miliony par żyjących razem w konkubinacie. Mimo że takie osoby otrzymały teraz ochronę prawną w kilku aspektach, oni i ich rodziny mają mniej ważnych praw niż małżeństwa i związki partnerskie. Związek partnerski można zarejestrować, a można zrobić to tutaj.

Wielu ludzi myśli, że jeśli żyjąc przez kilka lat ze swoim partnerem, stają się „prawnie mężem i żoną" ('common law marriage'), z takimi samymi prawami jak małżeństwa. Nie jest to prawda. W praktyce, takie pary nie mają prawie w ogóle praw porównywalnych do małżeństw czy członków związków partnerskich. Nie ma takiej rzeczy jak 'common law marriage'.

Jeśli żyjecie w konkubinacie, macie możliwość zdobycia ochrony dla siebie. Są także sposoby na ograniczenie prawnych i finansowych problemów do minimum, jeśli np. zdecydujecie się na separację lub jedno z was umrze.

Możesz dowiedzieć się o prawach przysługującym parom żyjącym w konkubinacie ze strony Advicenow - niezależnej strony oferującej informacje na temat prawa i przywilejów. Ich kampania 'Living Together' („Wspólne Życie") ma na celu uświadomienie par tej samej i przeciwnej płci o ich statusie prawnym. Kampania oferuje także porady na temat jak zabezpieczyć swoją rodzinę.

* Małżeństwo lub nie - różnice prawne

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama