Jak założyć konto i jakie dokumenty są do tego potrzebne?

24 kwietnia 2019, Londynek.net 210
Jak założyć konto i jakie dokumenty są do tego potrzebne?
Jeśli ktoś rozważa przeprowadzkę do UK lub już tam dotarł, prędzej czy później będzie potrzebował konta bankowego. (Fot. Getty Images)

Wybór banku i otwarcie rachunku to jedne z pierwszych rzeczy, które należy zrobić po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

Aby otworzyć konto bankowe w Wielkiej Brytanii, wymagane są dwa dokumenty: jeden potwierdzający Twoją tożsamość, drugi potwierdzający adres zamieszkania. Dotyczy to zarówno otwierania konta osobiście w oddziale banku jak i przez internet. Potwierdzenie tożsamości nie jest trudne. Wystarczy paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający adres.

Potwierdzenie adresu:

  • rachunek za prąd lub gaz (z ostatnich 3 miesięcy),
  • umowa najmu,
  • wyciąg z historii rachunku bankowego lub wyciąg transakcji z karty kredytowej (nie starszy niż 3 miesiące), nie wydrukowany z internetu;
  • ostatni rachunek za podatek od nieruchomości.

W niektórych przypadkach banki mogą przyjąć w zamian potwierdzenie umowy najmu lokalu, bądź list od pracodawcy lub od wiarygodnej instytucji np. od brytyjskiego urzędu do spraw podatków - Her Majesty's Revenue and Customs (HMRC).

Obecnie wiele banków wymaga dodatkowych informacji, takich jak numer ubezpieczenia społecznego (National Insurance Number), numer telefonu i adres e-mail.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (2)


~Londynek

które banki w Londynie pozwalają założyć konto? jest translacja?

~Ciasteczko

Byłem dzisiaj w placówce Lloyda z zamiarem otwarcia nowego konta (typu classic). Pan w okienku powiedział, że aktualnie nie otwierają nowych kont dla osób, które nie mają statusu rezydenta.
Wiem, że 2 września wprowadzili w UK jakieś zmiany w regulaminach banków. Czy jest to efekt zmian? Brexit? Czy szanowny pan bankier zrobił sobie żart?
Jeśli ktoś wie coś w tej sprawie i chciałby się podzielic opinią, będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama