Menu

Czy mieszkasz w bezpiecznej okolicy?

Czy mieszkasz w bezpiecznej okolicy?
Aby sprawdzić, czy mieszkamy w bezpiecznej dzielnicy, wystarczy, że wpiszemy swój kod pocztowy. (Fot. Thinkstock)
Brytyjska policja i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na nowo uruchomiły stronę, dzięki której mieszkańcy Walii i Anglii mogą sprawdzić, jakie przestępstwa są popełniane najczęściej w ich dzielnicy.
Reklama
Reklama

Po raz pierwszy portal police.uk wystartował w styczniu 2011 roku. Spotkał się z tak ogromną popularnością, że w ciągu jednej godziny odnotowano 18 milionów wejść na stronę i serwer nie wytrzymał obciążenia.

Nowa wersja portalu jest odpowiednio zabezpieczona przed takimi wypadkami, a także wyposażona w dodatkowe informacje na temat przestępczości w interesującej nas okolicy.

Nasza okolica

Aby sprawdzić, czy mieszkamy w bezpiecznej dzielnicy, wystarczy, że wpiszemy swój kod pocztowy. Strona wyświetli nam mapę, na której zaznaczone będą miejsca, w których dochodziło do różnego rodzaju przestępstw, wraz z ich wyszczególnieniem.

Będzie się można dowiedzieć, gdzie najczęściej:

 • zgłaszano kradzieże
 • zgłaszano włamania
 • na jakich ulicach skarżono się na antyspołeczne zachowania

Policja dodaje również informacje na temat odpowiedzialności karnej, z jaką spotkali się sprawcy popełnionych przestępstw.

Chociaż portal wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, to ma też swoich krytyków. Twierdzą oni, że informacje zawarte na stronie są nierzetelne, gdyż nie wszystkie przestępstwa są zgłaszane policji w obawie przed zaniżeniem cen nieruchomości w danej okolicy.

Listę przestępstw w swojej okolicy możesz sprawdzić na stronie: www.police.uk.

  Komentarze
  • Graphic-designer
   14 stycznia 2014, 11:49

   Dobry artykuł, świetny pro-społeczny pomysł oraz równie dobra realizacja. Jednej rzeczy jakiej mi brakuje albo po prostu jeszcze nie znalazłem to statystyki i porównywanie dzielnic.

  • Graphic-designer
   14 stycznia 2014, 11:49

   Daje plusa

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama