Menu

Citizens Advice Bureau: Biuro porad na każdy temat

Citizens Advice Bureau: Biuro porad na każdy temat
Długi, niesprawiedliwa kara, a może przemoc domowa? O pomoc w przeróżnych sprawach możemy się zwrócić do organizacji niepublicznych i pozarządowych. Jest ich na terenie Wielkiej Brytanii bardzo dużo. Jedną z największych jest Citizens Advice Bureau (CAB).
Reklama

CAB jest biurem świadczącym usługi doradztwa głównie w zakresie prawa obowiązującego na terenie Wielkiej Brytanii.

Zagadnienia, w których porady szuka największa liczba mieszkańców Wysp to: zatrudnienie, finanse, zasiłki, dyskryminacja, opieka społeczna i problemy mieszkaniowe.

Biuro Doradztwa Obywatelskiego nie rozwiązuje za petentów wszystkich problemów, ale raczej  wskazuje klientowi rozwiązania i informacje takie, aby on sam był w stanie poradzić sobie z kłopotami. Pracownicy CAB wskażą też drogę administracyjną i instytucje, które mają obowiązek zająć się konkretną sprawą.

Zdarza się jednak, że prawnicy z CAB decydują się na bezpłatną usługę prawną. Wówczas klient upoważnia pracowników Biura Porad Obywatelskich do reprezentowania go i prowadzenia korespondencji w jego imieniu.

Citizens Advice Bureau opiera się na pracy wolontariuszy. Są to na ogół studenci prawa, ale także doświadczeni prawnicy i finansiści.

Instytucja ta założona została 4 września 1939 roku - jako organizacja pomagająca ludziom w dużych miastach przystosować się do trudnych warunków czasu wojny.

Aby znaleźć najbliższy oddział CAB, wystarczy na stronie: www.citizensadvice.org.uk wpisać nazwę miejscowości lub kod pocztowy.

  Komentarze
  • Insolvent employer
   19 sierpnia 2015, 12:37

   Gdzie zlozyc skarge ?
   Pracowalam w restauracji przez 10mies., nie bylo specyficznej umowy o prace , po tym okresie odeszlam nie dajac wypowiedzenia pracodawcy. Problem ? Nie otrzymalam naleznego wynagrodzenia .
   Czy pismo prawnicze w tej sprawie pomoze rozwiklac problem?

  • Malgorzata Rypinska
   19 sierpnia 2015, 12:51

   Lub w jaki sposob samodzielnie zredagowac skarge na pismie ?
   Bede wdzieczna za odp.

  • Poradnik
   19 sierpnia 2015, 16:19

   Proszę zwrócić się o pomoc do prawnika, bez dokumntu trudno będzie Pani dociekać swoich praw.

  • Poradnik
   27 sierpnia 2015, 14:48

   Pani Małgorzato, pracownicy Citizen Advice Bureau pomogą zredagować taką skargę lub napiszą ją w Pani imieniu

  • Tom
   27 lutego 2018, 08:44

   Witam
   gdzie moglbym uzyskac wiecej informacji na temat "personal bankrut"??
   z powodow osobistych jestem zmuszony do powrotu do Polski i nie stac mnie na splate zadluzenia w uk.
   znajomi doradzili mi ze rozwiazaniem moze byc wlasnie personal bankrut.
   dziekuje

  • Niestety
   6 sierpnia 2018, 19:59

   niewiele tam wiedza, czesto sa to wolontariusze, czasem nawet maja jakies wyksztalcenie ale nie wiedza co poradzic , czytaja z internetu i umawiaja sie jak przeczytaja // ale do okreslonej sytuacji nie potrafia nic dodac od siebie ...

  • STOP OSZUSTOM !!!!
   13 czerwca 2019, 12:17

   Poszukuję osób poszkodowanych przez nieuczciwego pracodawcę Pana PIOTRA FATYGĘ zamieszkałego 11 Exford Gardens Lee Londyn SE12 9HE Anglia reprezentującego firmę PERFECT STEEL LONDON LTD z siedzibą w Unit 5 Bilton Road Industrial Estate Manor Road Erith Kent DA8 2AN (konstrukcje stalowe, ślusarstwo, spawalnictwo).

   Pan PIOTR FATYGA z PERFECT STEEL LONDON LTD pod fasadą przedsiębiorcy wspomaga się w swojej działalności pieniędzmi niektórych pracowników nie wypłacając należnego wynagrodzenia i całkowicie unikając z nimi kontaktu.
   Jeżeli Ty również zostałeś oszukany i Pan PIOTR FATYGA z PERFECT STEEL LONDON LTD przywłaszczył sobie także Twoje ciężko zarobione pieniądze, koniecznie zgłoś się do mnie żeby połączyć siły składając zbiorowy pozew do sądu.

   STOP OSZUSTOM !!!

  • To nie prawnicy
   26 czerwca 2019, 10:16

   tam pracuja ludzie czesto calkiem bez wiedzy prawniczej -doczytuja wiadomosci z internetu , nie wiedza kompletnie jak sie zachowac w okreslonej sytuacji ,tylko jakies podstawy ...strata czasu

  • Olka
   2 lutego 2020, 10:28

   Witam,chce zapytać jak wyglada sytuacja osoby w wieku 60 lat.Tak wiec od dłuższego czasu ze względu na stan zdrowia nie mogę pracować:( Czy będę kierowana na jakaś rentę już w tym wieku?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł
  Reklama