Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Woody Allen jednak nie kończy kariery reżyserskiej

Woody Allen jednak nie kończy kariery reżyserskiej
Na temat przyszłości znanego reżysera krąży wiele plotek. (Fot. Getty Images)
Zwrot akcji w temacie reżyserskiej kariery Woody’ego Allena. Znany twórca najpierw zdradził, że myśli o jej zakończeniu po kręconym właśnie pięćdziesiątym filmie w jego karierze. Potem ogłosił definitywnie, że właśnie po nim tę karierę skończy. By zaledwie dzień później ogłosić, że jednak nie zamierza kończyć z reżyserią.
Advertisement
Advertisement

"Woody Allen nigdy nie powiedział, że odchodzi na emeryturę, ani że zajęty jest pisaniem kolejnej powieści. Powiedział jedynie, że myśli o tym, aby przestać kręcić filmy, które trafiają na platformy streamingowe po krótkiej obecności w kinach. Nie jest to dla niego przyjemnością, gdyż jest miłośnikiem doświadczenia kinowego. Aktualnie nie ma zamiaru kończyć z reżyserią. Co więcej, jest bardzo podekscytowany pobytem w Paryżu, gdzie kręci swój pięćdziesiąty film" – możemy przeczytać w oświadczeniu artysty cytowanym przez portal Deadline.

Zamieszanie sprawiła rozmowa Allena z hiszpańską gazetą "La Vanguardia" dotycząca kręconego w Europie filmu "Wasp 22". Reżyser oznajmił wówczas: "Generalnie zamysł jest taki, by nie kręcić więcej filmów, a skupić się na pisaniu". Po czym dodał, że jego kolejnym projektem będzie powieść.

O ile do niedawna o Allenie mówiło się głównie w kontekście skandalu seksualnym z jego rzekomym udziałem, w ostatnich tygodniach najczęściej wspomina się właśnie o pomyśle artysty na zakończenie kariery reżyserskiej. Po raz pierwszy usłyszał to od niego Alec Baldwin, ale Wood powtórzył to we francuskiej prasie. Zaś ostatni wywiad w prasie hiszpańskiej został odebrany jako ostateczne potwierdzenie pożegnania się Woody’ego Allena z ekranem.

Woody Allen zmaga się obecnie m.in. z nieprzychylnością branży w USA. (Fot. Getty Images)

86-letni obecnie reżyser przebywa we Francji, gdzie kręci zdjęcia do swojego najnowszego filmu. Gdy przed laty również kręcił w Paryżu, skończyło się to Oscarem za scenariusz dla napisanego przez Allena filmu "O północy w Paryżu".

Trudno oceniać, jaka przyszłość stoi przed filmem "Wasp 22", o którym wiadomo niewiele. Można raczej spodziewać się tego, że podobnie jak kilka ostatnich filmów Allena, będzie on miał problem z dystrybucją kinową. Twórca ma w Hollywood status wyrzutka, stąd jego ostatnie przedsięwzięcia tworzone były w Europie. 

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 05.12.2022
GBP 5.4558 złEUR 4.6898 złUSD 4.4415 złCHF 4.7542 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement