Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

W drugiej części "Bruce’a Wszechmogącego" Jim Carrey miał być szatanem

W drugiej części "Bruce’a Wszechmogącego" Jim Carrey miał być szatanem
Sam Jim Carrey miał być bardzo chętny do zagrania w drugiej części "Bruce'a Wszechmogącego". (Fot. PAP/EPA)
Scenarzyści 'Bruce’a Wszechmogącego' wyjawili pomysł, jaki mieli na drugą część tego filmu. Pomysł, który spodobał się Jimowi Careyowi, ale który odrzucili producenci. Według ich koncepcji, główny bohater tym razem miał dostać moce szatana.
Advertisement
Advertisement

Komedia "Bruce Wszechmogący" z 2003 r. zdobyła uznanie fanów, a jego twórcom przyniosła krociowe zyski - 484,6 mln dolarów przy budżecie 81 mln. Cztery lata później ukazała się pokrewna produkcja "Evan Wszechmogący" – tym razem głównego bohatera nie grał Jim Carrey tylko Steve Carrell. Film okazał się klapą. Był dwa razy droższy, jednak producentom pozwolił tylko wyjść na zero.

Być może do fiaska "Evana Wszechmogącego" przyczyniło się to, że pracowali przy nim inni scenarzyści niż przy "Brusie" - zabrakło Steve'a Korena i Marka O'Keefe. Mieli oni inny pomysł na drugą część. Ujawnili go publicznie dopiero teraz, przy okazji rozmowy z portalem Syfy Wire.

O ile w pierwszej części, Bruce Nolan tak długo krytykuje Boga, że ten w końcu decyduje się powierzyć Bruce'owi władzę nad światem, by przekonał się, czy będzie umiał to robić lepiej od niego, o tyle w drugiej, po śmierci swojej partnerki Grace (w pierwszej części zagrała ją Jennifer Aniston), główny bohater brata się z diabłem, by przywrócić ukochaną do żywych. Jednocześnie dostaje różne inne moce szatana. Film miał nosić tytuł "Brucifier", co jest połączeniem słów Bruce i Lucyfer.

W 2010 r. Koren i O’Keefe próbowali przekonać do swojego pomysłu włodarzy Universal Pictures, ale bezskutecznie.

"To byłby kolejny bardzo kosztowny film i nie sądzę, żeby chcieli się na to porywać. Z jakiegoś powodu to po prostu nie wyszło, ale wielu ludziom się to podobało, w tym Jimowi Carreyowi" – przyznał Koren. Poza kwestią wysokiego budżetu, jak przypuszcza Koren, producenci mogli obawiać się, że komedia dotykająca problemu śmierci, przygnębi widzów.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 03.02.2023
GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement