Menu

Shannen Doherty zagra osobę chorą na raka

Shannen Doherty zagra osobę chorą na raka
Temat filmu, w którym zagra aktorka jest jej bardzo bliski. (Fot. PAP/EPA/JASON SZENES)
Gwiazda kultowego serialu 'Beverly Hills, 90210' od sześciu lat walczy z nowotworem piersi. Już wkrótce zobaczymy ją w filmie 'List of a Lifetime', który opowiada historię kobiety zmagającej się z tą chorobą. Dla Doherty jest to film szczególny – aktorka po raz pierwszy zaangażowała się w projekt podejmujący tematykę związaną z jej stanem zdrowia.
Advertisement

W lutym minionego roku Shannen Doherty podzieliła się z fanami smutną wiadomością. Aktorka znana głównie z serialu "Beverly Hills, 90210", która od przeszło sześciu lat walczy z nowotworem złośliwym piersi, poinformowała wówczas za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż nastąpił u niej nawrót choroby.

Gwiazda stara się jednak nie tracić pogody ducha. "Mój mąż zwykł mawiać, że nikt by nie zgadł, że mam raka. Tak naprawdę nigdy nie narzekam, praktycznie o tym nie mówię. Na tym etapie to po prostu część mojego życia" – wyznała podczas wirtualnego panelu dyskusyjnego zorganizowanego na potrzeby promocji jej nowego filmu.

Owym filmem jest dramat "List of a Lifetime" opowiadający o kobiecie, która dowiedziawszy się, że ma raka piersi, postanawia odnaleźć córkę oddaną przed laty do adopcji. Dla Doherty to, jak sama przyznaje, film szczególny – po raz pierwszy bowiem zaangażowała się ona w produkcję podejmującą tematykę związaną z jej stanem zdrowia. "Czuję się zobligowana do tego, by mówić o raku i edukować ludzi, uświadamiać ich, że osoby cierpiące na nowotwór w czwartym stadium są niezwykle aktywne i energiczne. Jak dotąd bardzo ostrożnie podchodziłam do pomysłu opowiedzenia o swojej chorobie na ekranie. Scenariusz do tego filmu mnie jednak przekonał. Wszystkie zaangażowane w produkcję kobiety wykonały niesamowitą pracę. Bycie częścią tego było ogromnym przywilejem. Byłam zachwycona każdą sekundą spędzoną na planie" – wyjawiła Doherty.

Zapytana o listę marzeń, które chciałaby jeszcze zrealizować, aktorka odparła, że nie zaprząta sobie głowy czynieniem dalekosiężnych planów. "Spisywanie celów, które chcę osiągnąć, w mojej sytuacji jest trochę upiorne, bo oznaczałoby to odhaczenie rzeczy, które mam do zrobienia, zanim skończy mi się czas i umrę. Jedyną rzeczą na takowej liście byłoby zostanie najdłużej żyjącą osobą z rakiem. Jeśli miałabym wskazać jeden cel, byłoby nim po prostu życie. Na ten moment tylko to się liczy" – skwitowała gwiazda. Premiera filmu "List of a Lifetime" zaplanowana jest na 10 października.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 20.10.2021
GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement