Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rewolucja w Miss Universe. W konkursie startować będą mogły matki i mężatki

Rewolucja w Miss Universe. W konkursie startować będą mogły matki i mężatki
Na zdj.: wybory Miss Universe 2021. (Fot. PAP/EPA)
Tradycją odbywającego się od 70 lat konkursu Miss Universe było to, że rywalizować w nim mogły tylko bezdzietne panny w wieku od 18 do 28 lat. Teraz pora na dużą zmianę. Jak dowiedział się nieoficjalnie dziennik 'The National', od przyszłego roku o miano najpiękniejszej na świecie walczyć będą mogły również kobiety zamężne i matkii.
Advertisement
Advertisement

Wydawany w Abu Zabi dziennik "The National" dotarł do notatki, jaką otrzymał zespół pracujący przy Miss Universe w różnych krajach świata. Organizacja twierdzi, że zawsze stara się iść z duchem czasu, a dopuszczenie do konkursu matek i mężatek jest dziś naturalną koleją rzeczy.

"Wszyscy wierzymy, że kobiety powinny mieć wpływ na swoje życie i że osobiste decyzje człowieka nie powinny być przeszkodą w odniesieniu sukcesu" – głosi notatka.

Z kolei serwis Insider dowiedział się, że przedział wiekowy uczestniczek, rozciągający się od 18 do 28 lat, pozostanie taki sam.

Nowe zasady będą obowiązywać już w 72. edycji konkursu w 2023 roku. Najbliższe widowisko Miss Universe, zaplanowane na grudzień 2022 r., będzie ostatnim, w którym prawo do udziału będą miały tylko bezdzietne panny.

Miss Universe, obok Miss World, uchodzi za jeden z dwóch najbardziej prestiżowych konkursów piękności na świecie. Siedziba Miss Universe Organization jest w Nowym Jorku. Firma przeprowadza również dwa inne konkursy – Miss USA i Miss Teen USA. Gala Miss Universe co roku odbywa się w innym mieście na świecie.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 23.09.2022
GBP 5.4530 złEUR 4.7591 złUSD 4.8796 złCHF 4.9701 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement