Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Politycy nie chcą pomnika Harrisona Forda!

Politycy nie chcą pomnika Harrisona Forda!
Politycy z rodzinnych stron Harrisona Forda mają kilka zastrzeżeń... (Fot. Rodin Eckenroth/WireImage)
Radni Park Ridge, leżącego pod Chicago miasta, gdzie Harrison Ford chodził do liceum, odrzucili pomysł, by postawić mu w tej miejscowości pomnik. Uważają bowiem, że byłaby to za droga inwestycja. Po drugie, obawiają się, że aktor mógłby źle zareagować na ten projekt, gdyż kiedyś skarżył się, że w czasach licealnych był dręczony przez rówieśników.
Advertisement
Advertisement

Harrison Ford spędził dzieciństwo we wsi Morton Grove pod Chicago. Do liceum dojeżdżał natomiast do znajdującego się po sąsiedzku miasta Park Ridge. Wciąż pamiętają o tym władze samorządowe Park Ridge. Na ostatniej sesji rady miasta dyskutowano tam nad pomysłem, by aktorowi postawić pomnik. Statuę miał zaprojektować Izraelczyk Omri Amrany, który jest autorem słynnego pomnika Michaela Jordana, stojącego przy stadionie Chicago Bulls. Większość radnych powiedziała jednak "nie" pomnikowi Forda.

Jak relacjonuje "Chicago Tribune", jednym z głównych argumentów, który podnosili przeciwnicy jest wysoki koszt - od 100 tys. do 250 tys. dolarów. Radni mieli też wątpliwości, czy Ford ucieszyłby się z takiego pomnika, ponieważ aktor przyznał kiedyś, że w liceum w Park Ridge był prześladowany.

Wyznał to na łamach magazynu "GQ" w 2017 r. Wspominał, że po przyjściu do tej szkoły, ponieważ był "nowy, mały i dziwaczny", był przez szkolnych łobuzów regularnie popychany. Przyznał jednak, że nie ma już emocjonalnego stosunku do tych wydarzeń i woli pielęgnować w pamięci sympatię, którą obdarzały go koleżanki.

Wśród aktorów, którzy doczekali się swoich pomników za życia, są m.in. Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger. Podobizna pierwszego, w stylizacji na Rocky'ego Balboę, stoi przed Muzeum Sztuki w Filadelfii. Drugi ma pomnik w austriackim mieście Thal, gdzie przyszedł na świat oraz w Columbus w Ohio, gdzie odbywa się festiwal sportowy jego imienia.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 02.12.2022
GBP 5.4610 złEUR 4.6850 złUSD 4.4492 złCHF 4.7576 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement