Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pierwszy na świecie biegacz, który przebiegł trasę filmowego Forresta Gumpa

Pierwszy na świecie biegacz, który przebiegł trasę filmowego Forresta Gumpa
Tom Hanks w roli tytułowej w kultowym filmie "Forrest Gump". (Fot. Sunset Boulevard/Getty Images)
Rob Pope z Liverpoolu obiecał umierającej matce, że dokona w życiu czegoś wyjątkowego. Udało mu się to w 422 dni. W tym czasie przebiegł przez 43 stany USA. Pokonał 15 621 mil (ok. 25 140 km) i zużył 33 pary butów. O swojej przygodzie napisał książkę, która będzie miała premierę 7 marca.
Advertisement
Advertisement

Pracujący jako weterynarz 44-latek stwierdził, że chcąc uszanować prośbę zmarłej w 2002 r. matki, powinien dokonać czegoś, czego przed nim nie odważył się dokonać żaden inny człowiek.

"Było kilkaset osób, które przebiegły przez Amerykę, ale nikt nie odtworzył biegu Forresta Gumpa" - stwierdził. "To mnie wówczas olśniło".

Chodzi o epizod z filmu Roberta Zemeckisa "Forrest Gump", w którym główny bohater, grany przez Toma Hanksa, rusza w spontaniczny bieg po doznanym zawodzie miłosnym. Biegnie bez planu i dłużej niż ktokolwiek przypuszczał. Oczywiście w trakcie spotyka go wiele przygód, aż... biec przestaje.

Pope wystartował pod koniec 2016 roku. Swoje przygody opisał w książce "Becoming Forrest: One man's epic run across America", która ukaże się 7 marca (cena na Amazonie - 18,99 dol.).

15 621 mil to mniej więcej odległość od bieguna północnego do południowego plus jedna trzecia drogi powrotnej. Pope swój bieg rozpoczął w Mobile w stanie Alabama, ubrany w strój filmowego Forresta, czyli koszulę w kratę, spodnie chinosy, białe tenisówki i czerwoną czapkę z daszkiem.

Zgodnie z pierwowzorem był gładko ogolony. I też podobnie, jak u Forresta Gumpa, u kresu jego biegu twarz zarosła mu niczym u rozbitka. Z początku przebiegał od 56 do 64 km dziennie. Zanim dotarł do Memphis w stanie Tennessee, zerwał mięsień czworogłowy w lewej nodze, ale się nie poddał.

Po drodze, w Oregonie, wziął udział w wyścigu na 10 km i… wygrał go, zostając mistrzem stanu. Pobiegł również w maratonie bostońskim, gdzie powitały go okrzyki "Biegnij, Forrest, biegnij!" oraz – może już z powodu zaawansowanej brody – "Dawaj Jezusie!".

W wywiadzie dla gazety "New York Post" Pope zdradził, że jest zachwycony życzliwością mieszkańców USA. "Jeśli wierzysz mediom społecznościowym, to Stany są niezwykle spolaryzowanym krajem, w którym jesteś albo po jednej, albo po drugiej stronie" - oznajmił. "Naprawdę nie odczułem tego. Trafiłem tam na normalnych ludzi, którzy interesowali się moją przygodą i po prostu chcieli pomagać".

Jednej rzeczy tylko nie udało mu się osiągnąć. Nie spotkał się z Tomem Hanksem, chociaż – jak twierdzi – wiele razy tego próbował.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 31.03.2023
GBP 5.3107 złEUR 4.6755 złUSD 4.2934 złCHF 4.6856 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement