Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Metallica zapowiedziała nową płytę i gigantyczną trasę koncertową

Metallica zapowiedziała nową płytę i gigantyczną trasę koncertową
Fanów Metallicy z pewnością ucieszy wiadomość o nowym albumie. (Fot. PAP/EPA)
Jedenasty album studyjny popularnego amerykańskiego zespołu heavy metalowego ukaże się 14 kwietnia 2023 roku, czyli po blisko 7-letniej przerwie od wydania poprzedniego 'Hardwired...To Self-Destruct'. Będzie nosił tytuł: '72 Seasons'.
Advertisement
Advertisement

28 listopada 2022 roku Metallica najpierw ogłosiła szczegóły dotyczące wydania tego albumu i promującej go blisko dwuletniej trasy koncertowej po Ameryce Północnej i Europie "M72 World Tour 2023 – 2024", a następnie opublikowała na platformach streamingowych i w mediach społecznościowych pierwszy singiel z owej nadchodzącej płyty. Utwór ten nosi tytuł "Lux Aterna".

O tytule zapowiedzianej płyty lider zespołu James Hetfield opowiedział w nieco terapeutycznym tonie: "72 pory roku składają się na pierwszych 18 lat życia, gdy kształtują się nasze prawdziwe lub fałszywe tożsamości. Koncepcja, w której to rodzice powiedzieli nam, "kim jesteśmy". Możliwość zaszufladkowania.

Myślę, że najbardziej interesującą kwestią jest nieustanne badanie tych podstawowych przekonań oraz ich wpływu na obecne postrzeganie świata. Wiele z naszych dorosłych przekonań to rekonstrukcja przeżyć z młodości lub reakcja na nie. Więźniowie dzieciństwa lub uwolnienie się z więzów" (cytat pochodzi ze strony zespołu).

Nowy album Metalliki zostanie wydany przez ich własną wytwórnię Blackened Recordings. Znajdzie się na nim 12 utworów, które łącznie trwają ponad 77 minut.

Co do zapowiedzianych koncertów, to w każdym z odwiedzanych miast zespół zamierza zagrać po dwa koncerty, przy czym każdy z inną tzw. set listą (czyli zestawem utworów). W Warszawie Metallika wystąpi dwa razy na PGE Narodowym. Gorsza wiadomość – że dopiero w 2024 roku (5 i 7 lipca).

Bilety dwudniowe są dostępne na stronie ticketmaster.pl (przy okazji można zmówić płytę winylową i/lub CD "72 Seasons". Jednodniowe trafią do sprzedaży 20 stycznia 2023 r.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 07.02.2023
GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement