Menu

Marcin Dorociński na bilboardzie przy Sunset Boulevard w Los Angeles!

Marcin Dorociński na bilboardzie przy Sunset Boulevard w Los Angeles!
Znakomity polski aktor ma się czym pochwalić! (Fot. PAP)
Drugoplanowa rola w serialu Netflixa 'Gambit królowej' przyniosła Marcinowi Dorocińskiemu wiele powodów do dumy. Nie tylko może wpisać do zawodowego portfolio występ w kultowej produkcji obok hollywoodzkich sław, ale także pochwalić się, że znalazł się na billboardzie przy Sunset Boulevard w Los Angeles.
Advertisement

Nagrodzony Złotymi Globami serial "Gambit królowej" został okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji ostatnich lat. Jego siła odziaływania jest tak wielka, że serial na nowo spopularyzował grę w szachy na całym świecie. Nic więc dziwnego, że Marcin Dorociński, który zagrał w nim rolę genialnego arcymistrza szachowego Vasilya Borgova, jest tak bardzo dumny, iż znalazł się w obsadzie. Choć grana przez niego postać jest drugoplanowa, to jednak bardzo znacząca dla fabuły całego serialu.

W ostatnim wpisie na Instagramie aktor podzielił się zdjęciem, które po raz kolejny sprawiło, że dzień, w którym złożył podpis na kontrakcie angażującym go do produkcji Netflixa, będzie wspominał całe życie. Dorociński opublikował post ze zdjęciem billboardu górującego nad słynną Sunset Boulevard, najbardziej znaną ulicą w Los Angeles. Na billboardzie znajduje się poster "Gambitu królowej" z Anyą Taylor-Joy i Marcinem Dorocińskim, co aktor skomentował tymi słowami: "Otrzymałem dzisiaj takie oto zdjęcie zrobione na Sunset Blvd w Los Angeles. Co tu dużo mówić - radość i duma" – napisał.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Dorociński może się pochwalić czymś wyjątkowym, wynikającym z jego udziału w produkcji "Gambit królowej". W jednym z wcześniejszych wpisów przytoczył opinię Stephena Kinga, że to najlepszy serial, jaki pisarz widział w tym roku. Grę Dorocińskiego w produkcji Netflixa docenił także David Beckham. Znany piłkarz wstawił na InstaStory zdjęcie, na którym widać Marcina Dorocińskiego w jednej ze scen "Gambitu królowej". Aktor nie omieszkał się tym pochwalić (i słusznie!) w swoich social mediach, gdzie napisał: "Bend it like Beckham! (pol. podkręć jak Beckham) Davidowi też się podoba".

Jak dotąd żadna rola nie przyniosła Marcinowi Dorocińskiemu tyle światowego rozgłosu, ile postać Vasilya Borgova. Oby billboard z wizerunkiem aktora górujący nad Los Angeles był jednocześnie zapowiedzią kolejnych sukcesów Dorocińskiego za oceanem. 

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 23.07.2021
GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement