Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Luksusowa marka modowa zakpiła ze stylu nowobogackich

Luksusowa marka modowa zakpiła ze stylu nowobogackich
Marka postanowiła pośmiać się z osób, które udają bogatych. (Fot. Instagram/@AVAVAV)
Stali bywalcy pokazów mody widzieli już wiele kontrowersyjnych pomysłów. Ale tego, co wymyślili szefowie marki AVAVAV podczas trwającego właśnie Milan Fashion Week, jeszcze na pokazach nie było.
Advertisement
Advertisement

Jak można przeczytać w opisie zdjęć z pokazu, które zaprezentowała na Instagramie AVAVAV, dyrektor kreatywna marki Beate Karlsson urządziła pokaz "wulgarnego stylu ludzi, którzy pozują na bogatych".

"Podobnie jak wielu innych, przez ostatni rok pragnęłam pieniędzy" - wyznała Karlsson. "Gdziekolwiek się obrócę, jest o tym mowa. W rezultacie chcę wyglądać na bogatą, czuć się bogata i chcę bogactwem szokować. Choć może to zabrzmieć głupio, sama cieszyłam się iluzją obfitości w tym trudnym klimacie (chodzi o zmiany klimatyczne – przyp. red)" - dodała.

Projektantka stwierdziła też, że w wyniku takich przemyśleń postanowiła zorganizować "parodię pokazu mody, który będzie pasował do żałosnego tematu tej kolekcji i ekstremalnej powierzchowności mody w czasach, gdy tak wiele fałszywego bogactwa prowadzi do upadku".

Florencka firma AVAVAV to marka modowa, która łączy szwedzki minimalizm z włoskim rzemiosłem, bawiąc się przy tym formą ubrań.

"Napędzana kreatywnym projektowaniem i świadomą produkcją" – jak można przeczytać w notce na Instagramie. "Świadoma produkcja" w tym przypadku oznacza, że materiały z których powstają kreacje, pochodzą tzw. odrzutów, czyli materiałów i kolekcji, utylizowanych przez inne domy modowe we Florencji. Między innymi z tego powodu AVAVAV wypuszcza swoje produkty w krótkich, limitowanych seriach.

Stylistyka oferowanych przez markę elementów garderoby - od sukienek po spódnice, topy, spodnie, buty i odzież wierzchnią, jest niezwykle dowcipna, a przy tym kobieca, choć niektóre propozycje, jak np. czteropalczaste buty Bloody Finger Feet, są dyskusyjne.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 30.11.2022
GBP 5.4151 złEUR 4.6684 złUSD 4.5066 złCHF 4.7421 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement