Menu

Które z największych atrakcji turystycznych mają najlepsze łącze z siecią?

Które z największych atrakcji turystycznych mają najlepsze łącze z siecią?
Wielki Mur Chiński - tu raczej odpoczniecie od internetu... (Fot. Getty Images)
Relacja live na Instagramie, wysyłanie zdjęć do przyjaciół, a może nieoczekiwane spotkanie na Zoomie czy telefon do przyjaciela na FaceTime?Niektóre z turystycznych atrakcji świata, są po prostu do tego stworzone. Mierząc siłę sygnału i dostępność Wi-Fi, Uswitch oceniło, które popularne zakątki turystyczne mają najlepsze połączenie.
Advertisement

W nowym badaniu ujawniono najpopularniejsze turystyczne miejsca na świecie, gdzie nie musimy obawiać się o jakość połączenia internetowego. Mierząc siłę sygnału i dostępność Wi-Fi, Uswitch zajmujące się porównywaniem ofert dostawców różnego rodzaju usług (dostaw energii, gazu czy usług telekomunikacyjnych) oceniło, które popularne zakątki turystyczne mają najlepsze połączenie, a w których skazani jesteśmy na cyfrowy detoks.

Na świecie pod tym względem prym wiodą most Golden Gate, Statua Wolności i Opera w Sydney. Odwiedzając te turystyczne atrakcje w ciągu kilku sekund możemy wybrać idealny filtr na Instagramie, przesłać relacje na Instastory, czy prowadzić bez zakłóceń rozmowę wideo – w tych miejscach prędkość intenetu wynosi kolejno 67 Mb/s, 33 i 32 Mb/s.

Na czwartym miejscu światowego zestawienia, jednak pierwsza na europejskiej turystycznej mapie, znalazła się Wieża Eiffla – tu bez zakłóceń możemy podziwiać i na bieżąco relacjonować piękną panoramę Paryża bez obaw, że nasze połączenie z Internetem będzie nagle przerwane - jego prędkość wynosi 31 Mb/s.

A jeśli marzy nam się życie nomady i praca z niezwykłego miejsca, można przysiąść niedaleko katedry Sagrada Familia w Barcelonie. Spotkania na Zoomie w sąsiedztwie tej majestatycznej budowli z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem i mamy pewność, że odbędzie się bez zakłóceń. W rankingu najlepszych turystycznych atrakcji pod względem internetowego połączenia zajęła ona piąte miejsce.

Jeśli natomiast chcemy poddać się cyfrowemu detoksowi i napawać się widokiem zabytków, warto udać się do Błękitnego Meczetu w Stambule czy świątyni Angkor Wat. Amatorzy relacjonowania na bieżąco swoich wojaży w sieci będą również rozczarowani jakością połączenia w Petrze w Jordanii, Taj Mahal czy odwiedzający piramidy w Gizie.

Na samym dole zestawienia, wyróżniające się najgorszą jakością połączenia znalazły się atrakcja Zimbabwe – Wodospady Wiktorii i zajmujący ostatnie miejsce Wielki Mur Chiński, gdzie prędkość połączenia wynosi 2 Mb/s.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 11.06.2021
GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement