Menu

Kontynuacja "Seksu w wielkim mieście" z czarnoskórymi bohaterkami

Kontynuacja "Seksu w wielkim mieście" z czarnoskórymi bohaterkami
Saraj Jessica Parker szczególnie naciskała, aby w serialu zagrały czarnoskóre aktorki. (Fot. PAP/EPA)
Odkąd świat obiegła informacja o planowanym reboocie jednego z najbardziej kultowych seriali w historii telewizji, fani na całym świecie pilnie śledzą wszelkie doniesienia na ten temat. Nowe szczegóły ujawnił teraz Casey Bloys, dyrektor ds. treści w HBO Max. Wyznał, iż twórcy kontynuacji 'Seksu w wielkim mieście' zdecydowali się na zwiększenie różnorodności rasowej w obsadzie produkcji.
Advertisement

Kontynuacja serialu „Seks w wielkim mieście" będzie liczyć dziesięć odcinków. Ma nosić tytuł „And Just Like That…", a wystąpią w niej trzy z czterech największych gwiazd oryginalnej produkcji, która w telewizji zadebiutowała w 1998 roku. Do swoich ról powrócą Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis, czyli niezapomniane Carrie, Miranda i Charlotte. Nie pojawi się za to Samantha Jones, w którą przed laty z sukcesem wcielała się Kim Cattrall.

Nowe szczegóły na temat nadchodzącego rebootu serialu ujawnił właśnie Casey Bloys, dyrektor programowy ds. treści platformy streamingowej HBO Max. Zdradził on, że w obsadzie produkcji pojawią się co najmniej trzy nowe czarnoskóre bohaterki. Zabiegał o to producent serialu Michael Patrick King oraz odtwórczyni roli Carrie.

"Sarah Jessica Parker chce opowiedzieć uczciwą historię kobiet po pięćdziesiątce, które mieszkają w Nowym Jorku. Zarówno jej, jak i Michaelowi mocno zależy na tym, by obsada nie była całkowicie biała, bo nie odzwierciedliłaby tego, jak wygląda dziś Nowy Jork" – zaznaczył Bloys w rozmowie z TVLine. I dodał, że grono scenarzystów również zasilili twórcy o kolorze skóry innym niż biały – za scenariusz odpowiadają m.in. Samantha Irby, Rachna Fruchbom i Keli Goff.

Co znamienne, serial po latach od premiery był mocno krytykowany przez współczesnych widzów właśnie ze względu na brak różnorodności rasowej w obsadzie.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 11.06.2021
GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement