Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Justin Bieber sprzedał prawa do swoich utworów

Justin Bieber sprzedał prawa do swoich utworów
Ponieważ publiczność Biebera jest wciąż stosunkowo młoda, tantiemy będą napływać przez "60 lub 70 lat". (Fot. PAP/EPA)
Nabywcą praw autorskich do utworów Justina Biebera jest spółka inwestycyjna Hipgnosis Songs Capital. Choć finansowe warunki zawartej umowy nie zostały ujawnione publicznie, 'The Wall Street Journal' dotarł do informacji, według których kontrakt opiewał na sumę 200 mln dolarów.
Advertisement
Advertisement

Umowa obejmuje obszerny muzyczny katalog Biebera – 290 piosenek wydanych przed 31 grudnia 2021 roku. To oznacza, że Hipgnosis Songs Capital weszło w posiadanie praw autorskich do największych hitów Kanadyjczyka: "Baby", "What Do You Mean", "Sorry" czy "Love Yourself".

Choć sprzedaż praw autorskich do swoich utworów staje się rosnącym trendem wśród muzyków i zespołów, zwykle na ten krok decydowali się starsi artyści, jak Sting, Bruce Springsteen czy Bob Dylan. Umowa zawarta z 28-letnim artystą potwierdza jedynie jego wysoką pozycję i wpływy w branży muzycznej.

"Justin jest artystą, który zdarza się raz na pokolenie, co znajduje odzwierciedlenie w tej umowie" – skomentował transakcję wieloletni menadżer Biebera, Scooter Braun cytowany przez "The Rolling Stone".

Na decyzji o zawarciu umowy z piosenkarzem zaważyła jego ogromna popularność, ale nie tylko to.

"Wpływ Justina Biebera na globalną kulturę w ciągu ostatnich 14 lat był naprawdę niezwykły. Mając zaledwie 28 lat, jest jednym z nielicznych artystów ery streamingu, który ożywił cały przemysł muzyczny, zabierając ze sobą lojalną, światową publiczność w podróż od nastoletniego fenomenu do artysty ważnego kulturowo. To przejęcie jest jedną z największych transakcji, jakie kiedykolwiek zawarto z artystą w wieku poniżej 70 lat. Taka jest siła tego niesamowitego katalogu" – oznajmił w oświadczeniu Merck Mercuriadis, założyciel Hipgnosis.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 24.03.2023
GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement