Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Inteligentny dywanik modlitewny katarskiego wynalazcy podbija świat

Inteligentny dywanik modlitewny katarskiego wynalazcy podbija świat
Dywanik modlitewny Sajda otrzymał ostatnio złoty medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków, Innowacji i Technologii ITEX Malaysia 2023. (Fot. getsajdah.com)
Dywanik nazwany Sajdah 'działa jako osobisty trener, prowadząc cię przez pięć codziennych obowiązkowych modlitw, a także 20 innych' – można przeczytać na stronie wynalazcy, Abdulrahmana Saleha Khamisa. Twórca święci tryumfy nie tylko w swoim regionie.
Advertisement
Advertisement

Innowator przedstawia się jako: inżynier sprzętu i oprogramowania oraz przedsiębiorca "z pięknego miasta Doha". Jednak wykształcenie zdobył w USA. Ukończył Oregon State University (z wyróżnieniem w dziedzinie inżynierii elektrycznej i komputerowej – jak zaznacza).

Dodaje, że nie osiągnąłby poziomu, na którym jest obecnie, gdyby nie błogosławieństwo Allaha oraz wspomagająca go w świecie doczesnym społeczność open source (programiści, którzy nie roszczą sobie praw do swoich dzieł i udostępniają je innym).

Wymyślony i produkowany przez niego inteligentny, a do tego antypoślizgowy dywanik otrzymał ostatnio złoty medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków, Innowacji i Technologii ITEX Malaysia 2023. Ponadto w marcu tego roku wyróżniono go złotym medalem podczas wystawy International Invention Fair in the Middle East (IIFME) w Kuwejcie, a w kwietniu takąż nagrodą na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.

Przebojowy, modlitewny gadżet wykorzystuje zaawansowaną technologię, by zapewnić kompleksowe wskazówki dotyczące właściwych technik i kroków związanych z koraniczną modlitwą i korygować błędy. Adeptów Koranu instruuje w języku angielskim i arabskim (przyszłe aktualizacje mają oferować więcej języków). Istnieje również opcja kontrolowania tempa przewodników modlitewnych dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Ultranowoczesny dywanik kosztuje 499 dol. i można go zamówić z każdej części świata.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 02.10.2023
GBP 5.3183 złEUR 4.6091 złUSD 4.3634 złCHF 4.7869 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement