Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Film "Spider-Man: Bez drogi do domu" wrócił na szczyt box-office’u

Film "Spider-Man: Bez drogi do domu" wrócił na szczyt box-office’u
Zendaya i Tom Holland - odtwórcy głownych ról w filmie 'Spider-Man: No Way Home'. (Fot. PAP/EPA)
Krótko utrzymała się piąta część 'Krzyku' na czele listy północnoamerykańskiego box-office’u. Pomimo bardzo dobrych recenzji i pochwał ze strony widzów, film Matta Bettinelliego-Olpina i Tylera Gilletta po tygodniu liderowania musiał uznać wyższość komiksowego filmu 'Spider-Man: Bez drogi do domu'.
Advertisement
Advertisement

Do tego, by przewodzić w północnoamerykańskim box-office, filmowi "Spider-Man: Bez drogi do domu" wystarczyło zarobienie 14,1 miliona dolarów. Ta kwota może wydawać się niewielka, ale w dobie pandemii COVID-19 to naprawdę świetny wynik, zwłaszcza jak na film, który jest grany w kinach już grubo od ponad miesiąca. W sumie dzieło Jona Wattsa zarobiło już na całym świecie 1,690 miliarda dolarów, dzięki czemu zajmuje szóste miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów w historii.

Blado w porównaniu z liderem box-office’u wypadają premiery minionego weekendu. Mowa o dwóch filmach, które w ubiegły piątek debiutowały w północnoamerykańskich kinach. Romans "Redeeming Love" znalazł się na czwartym miejscu zestawienia z zyskiem w wysokości 3,7 miliona dolarów. Jeszcze gorzej poradził sobie przygodowy "The King’s Daughter" z Pierce’m Brosnanem w głównej roli króla Ludwika XIV. Film Seana McNamary w końcu został zdjęty z półki, na którą trafił jeszcze w 2015 roku. W box-office zajął ósme miejsce, zarabiając niecały milion dolarów.

Po prowadzeniu w północnoamerykańskim box-office w ubiegłym tygodniu, slasher "Krzyk" spadł na drugie miejsce. Drugi weekend wyświetlania tego filmu w kinach przyniósł mu wynik o niemal 60 proc. gorszy niż tydzień wcześniej. Film zarobił 12,4 miliona dolarów, jednak w sumie ma już na koncie 51,3 miliony dolarów co jest kwotą dużo wyższą niż całkowite zarobki poprzedniej części serii. Po doliczeniu zysków z innych rynków, "Krzyk" ma na koncie już 84,9 miliona dolarów.

Trzecie miejsce północnoamerykańskiego box-office’u zajął film "Sing 2", który w miniony weekend zarobił 5,7 miliona dolarów, a w sumie zyskał już 241,2 miliona dolarów. Dzięki temu został najbardziej dochodowym filmem animowanym ery pandemii. Pierwszą piątkę zamyka film "King’s Man: Pierwsza misja", na którego koncie pojawiło się dodatkowe 1,8 miliona dolarów. W sumie film Matthew Vaughna zarobił już na świecie 105,3 miliona dolarów. 

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 20.05.2022
GBP 5.4735 złEUR 4.6366 złUSD 4.3832 złCHF 4.5061 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement