Menu

Facebook testuje aplikację randkową do wideorandkowania

Facebook testuje aplikację randkową do wideorandkowania
Randki video są dzisiaj coraz bardziej popularne... (Fot. Getty Images)
'Randki wideo z życzliwymi ludźmi' – w taki sposób opisywana jest aplikacja Sparked, która nie wymaga nieustannego przewijania kolejnych profili, wymieniania wiadomości, działa na podobnych zasadach jak speed dating. Do jej założenia konieczne jest jedynie konto na Facebooku.
Advertisement

Aplikacja umożliwia użytkownikom spotkanie się na czterominutową randkę wideo. Jeśli pojawi się wspomniana "iskra", można ustalić kolejną randkę, która tym razem potrwa już 10 minut. Jeśli obie strony dalej będą chciały prowadzić rozmowy, mogą przenieść się z aplikacji i korzystać z innych form komunikowania.

Podczas rejestracji potencjalni użytkownicy muszą opisać, co czyni ich miłymi randkowiczami, a wszystkie odpowiedzi są sprawdzane przez moderatorów, zanim nowy użytkownik będzie mógł zacząć korzystać z aplikacji. Należy również określić preferencje dotyczące doboru drugiej osoby, określamy w nich np. płeć osoby, z którą chcemy być sparowani.

Sparked będzie następnie organizować wirtualne spotkania, na których ludzie będą umawiać się na czterominutowe szybkie randki. Dopiero po drugiej rozmowie wideo uczestnicy będą mogli wymieniać informacje kontaktowe.

Produkt jest opracowywany przez wewnętrzną grupę badawczo-rozwojową Facebooka, zespół NPE, ale nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony. "Sparked to wczesny eksperyment przeprowadzony przez New Product Experimentation" - potwierdził rzecznik zespołu ds. NPE Facebooka w serwisie TechCrunch. "Badamy, w jaki sposób szybkie randki wideo mogą pomóc ludziom znaleźć miłość w Internecie" - dodał. Na razie prowadzone są testy, które mają wskazać, w jaki sposób można poprawić jej funkcjonalność, dlatego nie jest obecnie dostępna w sklepach z aplikacjami. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 11.05.2021
GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement