Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Eddie Murphy rozpoczyna współpracę z Amazon Studios

Eddie Murphy rozpoczyna współpracę z Amazon Studios
Eddie Murphy podpisał kontrakt na trzy filmy z wytwórnią Amazon Studios. (Fot. Emma McIntyre/Getty Images for Netflix)
Po latach posuchy kariera Eddiego Murphy’ego powoli się odradza. Ponowne rozwinąć skrzydła pozwolił mu sukces filmu 'Nazywam się Dolemite'.
Advertisement

Teraz w dalszym rozwoju kariery pomoże mu wytwórnia Amazon Studios, która podpisała z popularnym komikiem kontrakt na trzy filmy. Na mocy tej umowy Murphy nie tylko zagra w tych filmach, ale też stworzy inne projekty przeznaczone na platformę streamingową Amazon Prime.

"Z radością informujemy, że Amazon Studios podpisało kontrakt na trzy filmy z niepowtarzalnym Eddiem Murphym" – poinformowała wytwórnia w swoich mediach społecznościowych. Ta umowa to kontynuacja współpracy pomiędzy Murphym i Amazonem rozpoczętej przy okazji jego ostatniego filmu "Książę w Nowym Jorku 2".

"Eddie to legenda. Po obydwu stronach kamery. Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi komediowemu i dramatycznemu nieustannie dostarcza rozrywkę, oryginalne opowieści oraz postaci, które kochają widzowie na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, że mu w tym pomożemy. Witamy go w rodzinie Amazona" – zachwalała komika szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke. Nieznane są szczegóły fabuły filmów, które Murphy zrealizuje dla studia.

Zakontraktowanie Eddiego Murphy’ego to kolejna odsłona walki platform streamingowych o nowych użytkowników. Tę potyczkę Amazon wygrał z Netfliksem, dla którego Murphy nakręcił swój najlepszy ostatnio film - "Nazywam się Dolemite". Wydawało się, że Murphy zwiąże się z Netfliksem na dłużej, szczególnie że w przygotowaniu są jeszcze dwa inne projekty realizowane dla tego giganta streamingowego - czwarta część "Gliniarza z Beverly Hills" oraz komedia Kenyi Barrisa, w której Murphy zagra u boku Jonaha Hilla.

Netflix nie ma powodów do narzekania, mimo tego, że nie udało się pozyskać Eddiego Murphy’ego. Co bowiem nie wyszło z jednym twórcą, udaje się z innymi. Netflix podpisał podobne kontrakty na wyłączność m.in. z Ryanem Murphym, Shondą Rhimes i Danem Levym. Niedawno w rękach Netfliksa znalazły się również prawa do wszystkich dzieł Roalda Dahla ("Charlie i fabryka czekolady").

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 29.11.2021
GBP 5.5531 złEUR 4.6982 złUSD 4.1627 złCHF 4.5013 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement