Menu

Będzie drugi sezon "Gambitu królowej"? Twórca ucina spekulacje

Będzie drugi sezon "Gambitu królowej"? Twórca ucina spekulacje
Anya Taylor-Joy podbiła serca widzów Netfliksa. (Fot. PAP/EPA)
Serial 'Gambit królowej' jest jednym z największych hitów Netfliksa i królem tegorocznej gali rozdania nagród Emmy, gdzie zdobył aż 11 statuetek. Mimo tej ogromnej popularności, opowieść o losach genialnej, lecz walczącej z prywatnymi demonami szachistki nie będzie kontynuowana. 
Advertisement

Pytanie o to, czy jest sens tworzyć kolejny sezon popularnej limitowanej produkcji to dylemat wielu serialowych twórców. Większość z nich nie potrafi oprzeć się pokusie powrotu do lubianych przez widzów bohaterów. Często przynosi to efekt odwrotny od spodziewanego, a kontynuacja odnoszącej sukces produkcji nie jest już tak dobra jak oryginał.

Wie o tym najwyraźniej Scott Frank, który nie zamierza wracać do bohaterów „Gambitu królowej". Autor popularnego serialu zdaje sobie sprawę z tego, że wielu widzów docenia historie w pełni zamknięte w jednym sezonie. Dla twórców takich seriali to również świetna okazja do tego, by zmieścić całą opowieść w jednym, spójnym sezonie, bez zostawiania furtek do kontynuacji.

"Bardzo mi przykro. Nie chciałbym nikogo zawieść, ale nie będzie drugiego sezonu. Czuję, że opowiedzieliśmy historię, którą chcieliśmy opowiedzieć i boję się - a może inaczej - jestem przerażony, że jeśli spróbowalibyśmy opowiedzieć więcej, zrujnowalibyśmy to, co już opowiedzieliśmy. Czuję się tak dobrze z tym, co zrobiliśmy, że nie chciałbym tego ubrudzić" - wyjaśnił Frank.

Pocieszeniem dla fanów "Gambitu królowej" może być to, że ekipa odpowiedzialna za sukces serialu, w tym jego gwiazda Anya Taylor-Joy, będzie ze sobą współpracować przy innych projektach. Zapowiada to producent wykonawczy serialu, William Horberg. "Bez dwóch zdań zamierzamy jeszcze razem pracować. Spróbujemy znaleźć inną historię, którą opowiemy z taką samą pasją, z tym zespołem wspaniałych artystów" - zapewnił.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 19.10.2021
GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement