Menu

Andrzej Piaseczny dostaje gratulacje po swoim coming oucie

Andrzej Piaseczny dostaje gratulacje po swoim coming oucie
50-letni Andrzej Piaseczny w latach 1992–1997 był wokalistą zespołu Mafia, a następnie rozpoczął karierę solową. (Fot. PAP)
Wyznanie Andrzeja Piasecznego, który w szczerym wywiadzie dla Radia Zet przyznał, że jest homoseksualistą, nie zrobiło wielkiego wrażenia w show-biznesie, bo w tej branży nie była to tajemnica. Wiele osób uznało jednak, że coming out wymagał od wokalisty odwagi i złożyły mu z tej okazji gratulacje. W tym gronie znaleźli się m.in Karolina Korwin Piotrowska i Robert Biedroń.
Advertisement

"Brawo, Andrzej!" - napisała krótko Korwin Piotrowska pod opublikowanym na instagramie zdjęciem wokalisty z napisem "Andrzej Piaseczny zrobił coming out".

Równie lakoniczne były gratulacje, które w relacji na Instagramie złożył Robert Biedroń. "Brawo Andrzej Piaseczny" - napisał polityk i dodał do tego emotki przedstawiające serce oraz tęczową flagę.

Odważne i szczere wyznanie padło z ust Piasecznego w wywiadzie w Radio Zet, w którym muzyk opowiadał o swojej najnowszej płycie "50/50", która miała premierę w miniony piątek. Znalazła się na niej m.in. piosenka "Miłość", którą wokalista napisał razem z Majką Jeżowską. W tekście utworu jest fragment: "Nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim".

Pytany o ten tekst Piaseczny przyznał, że to opowieść o nim. "Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzać w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji dla człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem" - podsumował wokalista.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 11.06.2021
GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement